Do wody dolej 60 ml i umyj panele. Zapomnisz o smugach, a podłoga wyschnie w mig. "Genialny trik"

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak sprytne i nietypowe rozwiązania mogą ułatwić nam codzienne porządki. Swoim sposobem podzieliła się użytkowniczka TikToka, która do mycia paneli dolewa tajemniczy składnik. Dzięki niemu pozbywa się smug, a podłogi szybko wysychają.

Na TikToku można znaleźć wiele nietypowych rozwiązań, które mają ułatwić nam domowe porządki. Jednym z nich podzieliła się Chantel Mila, udostępniając krótkie nagranie, na którym przedstawia swój pomysł. Pokazuje, jak w sprytny sposób myje panele, by na podłogach nie pojawiały się smugi, a wszelkie zanieczyszczenia szybko zostały usunięte. Wystarczy dodać do wody kilka składników, które możesz mieć już w domu. Jeden z nich zaskakuje.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast przygotować nalewkę, dolej do wody. Podłogi w mig zalśnią czystością bez smug

Chantel Mila pokazała miksturę, którą przygotowuje do mycia podług. Miesza ze sobą kilka składników, jednak jeden z nich zdecydowanie zaskoczył użytkowników oraz użytkowniczki TikToka, o czym dawali znać w komentarzach pod materiałem. Chantel do mycia paneli wykorzystuje nie tylko takie składniki jak ocet czy płyn do mycia naczyń, lecz także spirytus. Jak zaznacza kobieta w opisie do filmiku, to właśnie dzięki niemu podłogi mają szybciej wysychać, a do tego po umyciu paneli nie będzie na nich smug.

W sekcji komentarzy pod materiałem Chantel pojawiło się wiele słów na temat jej domowego sposobu. Nic w tym dziwnego, ponieważ filmik został odtworzony ponad 902 tysiące razy. Wśród komentarzy znajduje się wiele zaskoczonych osób, które nie spodziewały się wykorzystania spirytusu do mycia paneli. Wiele z nich przyznaje, że trik działa, a inni nie mogą się doczekać, aż go wypróbują.

Genialny trik!
Jestem bardzo podekscytowana, aby spróbować. Nigdy nie używałam alkoholu do mycia! To jest mój znak, żeby to zrobić.
Muszę koniecznie wypróbować.
Teraz mój dom pachnie octem, ale podłogi pięknie wyglądają.
Zawsze używam octu, ale nie wiedziałam o spirytusie! Dzięki za udostępnienie pomysłu.

Jak umyć panele bez smug? Dodaj do wody odrobinę spirytusu

Jak przygotować mieszankę, która świetnie doczyści panele bez smug? Według Chantel należy zmieszać ze sobą trzy kubki gorącej wody, 60 ml octu spirytusowego oraz 60 ml spirytusu i łyżkę płynu do mycia naczyń. Opcjonalnie można także dolać do 10 kropli ulubionego olejku eterycznego, by podłoga po umyciu pięknie pachniała i nieco zakamuflowała aromat octu, który i tak szybko się ulatnia. Tak przygotowaną mieszanką należy umyć panele, a brud szybko oraz łatwo zostanie z nich usunięty bez smug.

Chantel zaznacza jednak, że jej sposób mycia podług nie sprawdzi się na każdej powierzchni. Sugeruje, by przed pierwszym wykorzystaniem jej triku wykonać próbę na niewielkim fragmencie podłogi, by sprawdzić, czy mieszanka jej nie uszkodzi. Daje o tym znać w jednym z komentarzy pod udostępnionym filmikiem. Wspomina, że trik ze spirytusem dobrze sprawdzi się w przypadku nieporowatych płytek oraz paneli.

Więcej o: