Nanieś na skórę i zapomnij o bólu. Niezawodny produkt na obcierające się uda znajdziesz w kuchni

Wraz z nadejściem cieplejszych dni coraz częściej sięgamy po krótkie spodenki, spódnice lub sukienki. Niestety, wiele osób rezygnuje z noszenia lżejszych ubrań ze względu na popularny i niezwykle dokuczliwy problem. Mowa o obtarciach na udach. Co zrobić, aby się nie pojawiały?

Obtarcia na udach to popularny problem, który dotyczy wielu osób. Wbrew pozorom nie tylko tych, które noszą większe rozmiary. Bywa niezwykle uciążliwy i bolesny, dlatego nic dziwnego, że tyle kobiet rezygnuje z noszenia sukienek czy szortów latem. Jak sobie z nim poradzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Edyta Litwiniuk pokazuje skuteczne ćwiczenia na uda i pośladki

Domowy trik na obcierające się uda. Niezawodny produkt znajdziesz w kuchennej szafce

Sprytnym i niedrogim trikiem, dzięki któremu uchronisz swoje uda przed obtarciami, jest wykorzystanie mąki ziemniaczanej. Wystarczy, że naniesiesz ją na narażoną na rany skórę. Warto jednak wiedzieć, że to rozwiązanie, choć bardzo skuteczne, wymaga powtarzania nawet kilka razy dziennie. Dlatego najlepiej zawsze nosić ze sobą pojemnik z niewielką ilością produktu i regularnie go nakładać. W podobny sposób działa także zasypka dla niemowląt lub oliwka do ciała. Droższą opcją jest specjalny krem przeciw odparzeniom.

Jak zabezpieczyć uda w trakcie noszenia sukienki i szortów? Pomoże kosmetyk i opaski

W zależności od długości sukienki czy spódnicy możesz zaopatrzyć się także w bezszwowe kolarki, lub specjalne opaski na uda, które dzięki silikonowym wstawkom pozostają na swoim miejscu i chronią przed obtarciami. Ważne jest jednak, aby dopasować je do stroju, który chcesz założyć. Co w przypadku szortów? Tutaj, poza mąką ziemniaczaną, sprawdzi się także żelowy antyperspirant. Poślizg sprawi, że skóra nie będzie się obcierać. Nie zapomnij jednak, że on także będzie się zużywał, więc należy aplikować go na skórę nawet kilka razy w ciągu dnia. 

Więcej o: