Kwiaty dopasowane do znaku zodiaku. Którą z roślin powinnaś postawić na parapecie?

Uwielbiasz rośliny, ale zawsze masz dylemat, jaką następną zakupić do swojego mieszkania? Być może nie masz jeszcze tej, która doskonale współgra z twoim znakiem zodiaku. Sprawdź, który z kwiatów doniczkowych jest wręcz stworzony dla ciebie!

Więcej o znakach zodiaku przeczytasz na Gazeta.pl

Choć teoretycznie większość z nas zapewne nie wierzy w tego typu przesądy, natrafiając na czterolistną koniczynę, chowa ją do portfela "na szczęście". Podobnie jest ze znakami zodiaku. Każdy znak zodiaku ma bowiem dopasowany do siebie kamień, kolor czy nawet kwiat. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem roślin, zapoznaj się z tymi wskazówkami. Trzeba jednak pamiętać, że do wszystkiego, co związane ze znakami zodiaku, warto podchodzić z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Koziorożec - Pachira

Koziorożce to ambitne znaki zodiaku, co widać również wśród hodowanych przez nich kwiatów. Lubią stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Nic więc dziwnego, że to właśni pachira jest kwiatem idealnym dla nich. Pędy splecione niczym warkocz z palczastymi liśćmi, która może osiągnąć nawet 2 m wysokości. Efektowna, ale wymagająca nieco więcej uwagi.

Wsyp ten proszek do konewki, zalej wodą i wlej do doniczki. Hortensja ci za to podziękuje Zakop to nieopodal hortensji. Ten produkt sprawi, że wyrosną jak szalone

Wodnik - Oplątwa

Zodiakalnym Wodnikom najlepiej pasują rośliny, które nie wymagają zbyt skomplikowanej pielęgnacji. Idealne będą zatem oplątwy, które wymagają jedynie wody, którą pobiera poprzez liście. Wodniki lubią się wyróżniać, więc to dla nich wymarzona roślina, bo zwróci uwagę każdego.

Ryby - Drzewko szczęścia

W przypadku Ryb idealne będą grubosze jajowate, czyli drzewka szczęścia, które podobnie jak zodiakalne Ryby, wybaczają wiele błędów. Poradzą sobie z nimi nawet te osoby, które mają dwie lewe ręce do kwiatów. 

Baran - Kalatea

Barany uwielbiają być w centrum, czyli dokładnie tak, jak kalatea. To wymagająca roślina, której trzeba zapewnić odpowiednie warunki do życia. Odpowiednie stanowisko, podlewanie, odżywki... Bez tego ani rusz!

Byk - Beukarnea 

Byki są uparte i solidne. Dla osoby spod tego znaku idealna będzie beukarnea. To roślina, która nie rośnie szybko, jednak wytrwała pielęgnacja pozwala cieszyć się nią przez długie lata.

Znaki zodiaku Znaki zodiaku, które czeka życiowy przełom. Zmiany w karierze i relacjach

Bliźnięta - Bromelia

Efektownie przy niewielkim nakładzie pracy. To brzmi jak coś dla zodiakalnych Bliźniąt. I taka jest właśnie bromelia, która sprawdzi się nie tylko w domu, lecz także na balkonie czy tarasie w zesonie letnim. 

Rak - Szparag pierzasty 

Raki nie lubią oczywistych rozwiązań, co dotyczy również roślin znajdujących się w ich domach. Szparag pierzasty często mylony jest z paprotką i potrafi zaskoczyć swoim wyglądem. W przypadku tego znaku zodiaku będzie to strzał w dziesiątkę.

Lew - Jukka 

Lwy uwielbiają egzotykę. Nic więc dziwnego, że pasującym do nich kwiatem jest właśnie jukka. To jedna z ciekawszych roślin domowych, której niektóre odmiany mogą osiągać nawet do 3 m wysokości, jeśli pozwala na to pomieszczenie. 

Panna - Begonia

Panny to perfekcjonistki. Dla nich ważny jest każdy detal, więc delikatne i urokliwe kwiaty begonii wydają się być idealne. Do odpowiedniego wzrostu potrzebują dużo uwagi, ale dla skrupulatnej Panny nie będzie to żaden problem.

Zagadka Czy widzisz królika na obrazku? Wykonaj test spostrzegawczości

Waga - Skrzydłokwiat 

Wagi to osoby, które lubią utrzymywać harmonię i równowagę. W ich przypadku najlepszy będzie skrzydłokwiat. To roślina, która słynie bowiem ze swoich właściwości oczyszczających. Nie tylko filtruje powietrze, lecz także wnosi do pomieszczenia dobrą energię.

Skorpion - Aspidistra wyniosła

Doskonałym odzwierciedleniem silnych charakterów Skorpionów będzie aspidistra wyniosła. Tak samo jak Skorpiony, roślina ta poradzi sobie w każdej sytuacji i zniesie naprawdę trudne warunki. 

Strzelec - Fiołki afrykańskie

Strzelce powinny natomiast w swoim domu znaleźć miejsce dla fiołków afrykańskich. To niepozorne, ale niezwykle urokliwe roślinki, które swoim wyglądem ozdobią każde wnętrze.

Więcej o: