Zamiast wylewać do zlewu, podlej palmę. Zagęści się od liści w okamgnieniu

Palmy to popularne rośliny doniczkowe, a ich wygląd przywołuje myśli o wakacjach i plaży. Chętnie hodujemy je w domach, ale są to dość wymagające w pielęgnacji rośliny. Sprawdź trik, dzięki któremu wspomożesz palmę we wzroście i prawidłowym rozwoju.

Palmy kojarzą nam się głównie z egzotycznymi krajami, ale możemy je uprawiać również w domu. Stanowią piękny element ozdobny, jednak aby zachwycały wyglądem, warto poznać tajniki ich pielęgnacji. Podpowiadamy trik, który sprawi, że nasza roślina będzie pięknie i bujnie rosła.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak dbać o palmę w doniczce? Pamiętaj o regularnym podlewaniu 

Palmy naturalnie występują w klimacie tropikalnym lub subtropikalnym, dlatego palma doniczkowa najlepiej rośnie na stanowiskach z dostępem do światła, lecz nie w pełnym słońcu, gdyż może dojść do poparzenia liści. Palmy uwielbiają wilgoć. Należy je regularnie podlewać i utrzymywać stale wilgotną ziemię w doniczce. Warto również zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza, a także zraszać roślinę. Latem z powodzeniem możemy trzymać ją na zewnątrz. Podczas adaptacji rośliny do nowych warunków stopniowo przesuwajmy ją w docelowe miejsce, zaczynając od stanowiska półcienistego lub cienistego. Palmy warto również nawozić, aby wspomóc jej wzrost oraz odżywić i wzmocnić roślinę. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czym podlewać palmę, aby pięknie i zdrowo rosła? Wykorzystaj wodę po ziemniakach

Z racji tego, że palmy lubią wilgotne podłoże, bardzo istotną kwestią w ich pielęgnacji i uprawie jest podlewanie. Jeśli chcemy, aby nasza roślina bujnie i zdrowo rosła, warto zamiast zwykłej wody, podlewać ją… wodą po ziemniakach. Zawiera ona mnóstwo skrobi i minerałów, które wzbogacą ziemię w doniczce, a także przyspieszą jej wzrost i prawidłowy rozwój. 

Więcej o: