Zwiń w kulkę i włóż pod maskę samochodu. Nie wydasz ani złotówki, a kuny uciekną w popłochu

Kuny zagnieździły się w twoim samochodzie? Lepiej nie czekaj, aż wyrządzą poważne szkody, tylko od razu przejdź do działania. Wystarczy zastosować domowe sposoby, które skutecznie je odstraszą. Niektóre z nich nic nie kosztują, a kuny uciekną, gdzie pieprz rośnie.

Kuny, choć wyglądają niegroźnie, potrafią wyrządzić wiele szkód. Szukają schronienia na poddaszach, działkach i w garażach. Często także chowają się pod maskami samochodów, gdzie czują się bezpiecznie. Przez to jednak, gdy robią sobie tam miejsce, przegryzają przewody, uszkadzając pojazdy. Jeśli zauważysz oznaki, że kuny obrały sobie twoje auto za schronienie, sięgnij po kilka domowych sposobów, które skutecznie je odstraszą.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odstraszyć kuny domowym sposobem? Sięgnij po te produkty, a uciekną spod auta

Żeby skutecznie odstraszyć kuny spod samochodu, nie musisz kupować specjalistycznych produktów, które zwykle bywają niezwykle kosztowne. Możesz postawić na domowe sposoby, a tych nie brakuje. Jednym z popularnych rozwiązań jest umieszczenie pod maską samochodu zawieszki do toalet. Jej intensywny aromat skutecznie wykurzy szkodniki, jednak należy pamiętać o tym, by regularnie ją wymieniać. Wszystko po to, żeby wciąż intensywnie pachniała. 

Jeśli jednak sposób z zawieszką do toalet do ciebie nie przemawia, możesz postawić na inne zapachowe odstraszacze. Kuny nie tolerują wielu intensywnych aromatów, dlatego z łatwością wykurzysz je, gdy zostaną umieszczone pod maską samochodu. Możesz w tym celu skorzystać z przyprawy takiej jak cynamon, lecz równie świetnie sprawdzi się także cytryna lub mięta pieprzowa.

Pozbądź się kun z samochodu. Na ten trik nie wydasz ani grosza

Okazuje się jednak, że nie musisz zapłacić ani grosza, by skutecznie odstraszyć szkodniki. Jednym z popularnych sposobów na pozbycie się ich spod auta jest umieszczenie sierści swojego pupila. Możesz wykorzystać ją po czesaniu psa lub kota. Zamiast wyrzucać sierść, zwiń ją w kulkę i przymocuj pod maską samochodu. Kuny będą czuły zapach innego zwierzęcia, dlatego nie zechcą wchodzić mu w drogę, a tym samym zrezygnują z tego, by zamieszkać pod twoim samochodem.

Więcej o: