Adele schudła aż 50 kg. Niezwykłą metamorfozę zawdzięcza popularnej diecie

Przemiana Adele to jedna z największych metamorfoz w show-biznesie. Piosenkarka od początku kariery była znana z krągłych kształtów, jednak w pewnym momencie schudła ponad 50 kg. Udało jej się to osiągnąć za pomocą diety sirtfood. Na czym polega i co warto o niej wiedzieć?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Adele to współcześnie jedna z najwybitniejszych wokalistek. Osiągnęła ogromny sukces na scenie muzycznej, co potwierdzają niezliczone ilości nominacji, statuetek Grammy oraz miliony sprzedanych płyt. Gdy po dłuższej przerwie zaprezentowała swoją nową figurę, świat był w szoku. Wszyscy zastanawiali się, jak schudła Adele, a portale plotkarskie prześcigały się w spekulacjach. Piosenkarka zrzuciła ponad 50 kg i do dziś udaje jej się utrzymać nienaganną sylwetkę.

Zobacz wideo Jessica Mercedes przechodzi na dietę Adele

Adele schudła 50 kg. Co stoi za jej przemianą?

Adele bardzo ceni swoją prywatność, dlatego niechętnie dzieli się zdjęciami czy szczegółami ze swojego życia prywatnego. Postanowiła jednak wziąć udział w programie Oprah Winfrey, gdzie udzieliła wywiadu, co stoi za metamorfozą jej sylwetki. Okazało się, że po rozstaniu z mężem piosenkarka doświadczała napadów lęku. Jej sposobem na poradzenie sobie ze strachem były intensywne treningi.

Pomogły odzyskać gwieździe równowagę emocjonalną, a przy okazji zmienić jej sylwetkę. Ludziom trudno było jednak uwierzyć, że jej obecna figura to wyłączna zasługa treningów. W kontekście tej przemiany zaczęto mówić o tajemniczej diecie sirtfood.

 

Dieta sirtfood. Na czym polega i co można jeść?

Dieta sirtfood opiera się na spożywaniu produktów bogatych w sirtuiny, czyli enzymy regulujące tempo starzenia się organizmu. Skutkuje to szybszym metabolizmem, deficytem energetycznym i zwiększoną redukcją tkanki tłuszczowej. Sirtuiny pomagają też radzić sobie ze stresem. Twórcami diety są Aidan Goggins i Glen Matten, brytyjscy specjaliści ds. żywienia. Jej podstawą są ryby, daktyle, zielona herbata, seler naciowy, chili, gorzka czekolada, orzechy włoskie. Jest również uzupełniana zielonymi koktajlami.

Więcej o: