Karierę modelki zaczynała w "Bravo Girl". Dziś Polka jest najlepszą absolwentką prestiżowej uczelni w USA

Osiągnięcie mistrzostwa w jednej dziedzinie to ogromny sukces. A co dopiero, gdy szturmem podbijamy kolejne obszary. Przekonała się o tym znana polska modelka, która porzuciła modeling i zatrzęsła prestiżowym amerykańskim uniwersytetem.

Swego czasu o tej modelce było bardzo głośno. Swoją karierę zaczęła w 2007 roku, gdy wygrała konkurs organizowany przez czasopismo "Bravo Girl". Przez kolejne lata coraz bardziej wtapiała się w świat mody i odnosiła kolejne sukcesy. W końcu Zuzanna Bijoch stała się muzą światowych projektantów. Pojawiała się na wybiegach takich domów mody, jak Gucci, Versace, Chanel, Prada, Christian Dior czy Dolce&Gabbana. Jej twarz można było również znaleźć na okładkach prestiżowych pism modowych, np. "Vogue", "Harper’s Bazaar" czy "Glamour". Słowem, nie ma osoby, która jakkolwiek interesuje się modą, by nie słyszała o polskiej dumie modelingu.

Zobacz wideo Ada Hyzopska została pierwszą osobą transpłciową, która weźmie udział w kampanii znanej marki

Polka najlepszą absolwentką prestiżowej uczelni

Od kilku lat jednak o Bijoch zrobiło się cicho. Okazuje się, że wcale nie próżnowała. Postanowiła oddać się swojej innej pasji - nauce. Eks modelkę zawsze ciągnęło do biznesu. Złożyła aplikację na prestiżowym Uniwersytecie Columbia na kierunku ekonomii finansowej. Mało tego, że dostała się na studia w wymarzonej szkole i je ukończyła - ukończyła je z honorami, bowiem stała się prawdopodobnie jedyną Polką, która otrzymała tytuł najlepszego absolwenta tejże uczelni.

- Tytuł "Valedictorian" przyznawany jest absolwentowi, który spośród często tysięcy osób kończy studia z najlepszym wynikiem - napisał naukowiec Maciej Kawecki na swoim Facebooku.

To ta osoba ma zaszczyt podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku wejść na scenę w specjalnym stroju i wygłosić mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów! Za tydzień zrobi to na Columbia University Zuzanna

Zuzanna Bijoch porzuciła modeling dla biznesu. Będzie pracowała już nie dla domów mody, a dla wielkich firm branży finansowej. W najbliższym czasie podejmie pracę w renomowanym banku handlowym BDT&MSD w Nowym Jorku. Nam pozostaje trzymać kciuki za kolejne sukcesy.

Więcej o: