Zrobiła obiad dla 5 osobowej rodziny za 10 zł. Internautka: Skąd ci ludzie się biorą

Okazuje się, że nawet w dobie wysokiej inflacji, przygotowanie obiadu dla pięcioosobowej rodzinie za około 10 zł jest możliwe. Filmik, którym na TikToku podzieliła się jedna z internautek wywołał w sieci spore poruszenie: "Ja kupiłem ostatnio pomidora za 10 zł... Jednego".

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

TikTok jest teraz jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie, na której użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się krótkimi filmikami o przeróżnej tematyce. Można tam znaleźć nie tylko układy taneczne, trendy, triki oraz wiele przydatnych życiowych porad. W ostatnim czasie, ze względu na znaczny wzrost cen, sporą popularnością cieszą się również profile osób, które dzielą się w sieci swoimi patentami na oszczędzanie.

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko?

Zrobiła obiad dla 5 osobowej rodziny za 10 zł. Ludzie w sieci podzieleni: "Szok", "Podziwiam za odwagę"

Tego typu profil na TikToku prowadzi np. @lubelska_dziewczyna, która dzieli się w sieci m.in. przepisami na obiady dla pięcioosobowej rodziny za 10 zł. Ostatnio spore zainteresowanie wzbudziło nagranie, na którym kobieta pokazała pomysł na mięsny obiad, który również miał zmieścić się w budżecie 10 zł. Jak sama przyznała, było to dla niej wyzwanie. Posiłek składał się z pulpetów z mięsa mielonego z dodatkiem mrożonych warzyw oraz kaszy kuskus.

- Żeby się zmieścić w tych zakładanych 10 zł, to niestety nie dam rady już z surówką i bardzo nad tym ubolewam, bo zawsze staram się, żeby jakieś tam warzywo w obiedzie było - zaznaczyła. Ostateczny koszt posiłku wyniósł: 10,45 zł.

Pod postem pojawiło się wiele różnych komentarzy od internautek oraz internautów. Wiele z nich jest pod ogromnym wrażeniem pomysłowości kobiety. Są jednak i tacy, którzy nie są przekonani:

Ja kupiłem ostatnio pomidora za 10 zł... Jednego...
Za 3 zł mięso, o dżizas
Zaradna, pozytywna... szacun
Tylko jakiej jakości jest to mięso
Może być tanio, ale ja bym zabronił żonie tego podać dzieciom
Podziwiam za odwagę jedzenia tych produktów
To nie jest dobrej jakości mięso, tylko "resztki", a to znacząca różnica
Normalny przepis, a dziwnych ludzi oczywiście w komentarzach nie brakuje... Skąd ci ludzie się biorą
To mięso złe ale McDonald's jest ok. Zdarzało się że kupowałam to pakowane i nikt w domu nie umarł
Podziwiam za wytrwałość i pomysły
Ja myślałam, że za 10 zł osoba! Szok

- piszą.

Więcej o: