Szczury nienawidzą tego owocu. Rozłóż go w domu, a zapach przepędzi gryzonie na dobre

Szczury to jedne z najtrudniejszych szkodników do przepędzenia. Inteligentne gryzonie potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu pozbędziesz się nieproszonych gości w swoim domu. W tym celu skorzystaj z popularnej rośliny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się szczurów? Przepędzenie gryzoni potrafi być bardzo frustrującym wyzwaniem. Istnieje jednak kilka prostych trików, które mogą ułatwić to zadanie. Poznaj sprawdzone sposoby na walkę ze szkodnikami.

Zobacz wideo Szczury grasują we Wrocławiu. Bezczelnie biegają nawet po dworcu głównym

Szczury w domu? Ten owoc przepędzi niechcianych gości

Cytryna to jeden z najpopularniejszych owoców. Wiele osób codziennie dodaje ją do herbaty, czy też używa jej przy gotowaniu obiadu. Jak się okazuje, cytrus, a konkretnie jego zapach jest niezwykle drażniący dla gryzoni. Z tego powodu, możesz go wykorzystać do walki z tymi szkodnikami. 

Pokrój cytrynę w ćwiartki, a następnie rozłóż ją w miejscach, w których najczęściej spotykasz szczury. Gryzonie zaczną unikać ich jak ognia. Zapach jest na tyle silny dla szkodników, że po kilku dniach całkowicie wyniosą się z twojego domu. Jeśli uda ci się odnaleźć ich legowisko, koniecznie wrzuć do niego kilka owoców. W ten sposób przyspieszysz cały proces.

Ta roślina to naturalny straszak na szczury. Gryzonie jej nie znoszą

Nie tylko zapach cytryny odstrasza gryzonie. Inne rośliny również są w stanie przegonić szkodniki. Jednym z nich jest mięta. Popularny dodatek do drinków sprawdza się nawet lepiej od wspomnianego wcześniej cytrusa. Jeśli możesz, koniecznie zasadź ją w swoim ogródku. Silny aromat będzie stale irytował szczury, przez co opuszczą swoje schronienie i poszukają nowego żerowiska. Jeśli widujesz gryzonie w domu, zacznij hodować miętę w doniczkach. Co jakiś czas zmieniaj położenie doniczki z rośliną, przenosząc ją w miejsca, w których najczęściej pojawiają się szkodniki. Innymi dobrymi produktami na pozbycie się szczurów są również przyprawy takie jak pieprz cayenne, kurkuma, czy czosnek w granulacie.

Więcej o: