Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce? Ten mężczyzna z Zabrza zgarnia majątek!

Wysokość emerytur od zawsze budzi kontrowersje oraz żywe dyskusje. Choć narzeka na nie wiele seniorów, okazuje się, że nie brakuje również takich, którzy nie mają się na co żalić. Pewien mężczyzna z okolic Zabrza może liczyć na comiesięczny przelew w wysokości ponad 40 tys. zł.

W związku z marcową waloryzacją procentowo-kwotową, która była rekordowa, seniorzy mogli liczyć na znaczne podwyżki otrzymywanych świadczeń. Obecnie minimalna emerytura wynosi 1588,44 zł, natomiast średnia oscyluje w okolicach 3 tys. zł. Niemniej jednak nie brakuje osób, które pobierają świadczenia w dużo wyższych oraz znacznie niższych kwotach. Ile pieniędzy otrzymują rekordziści?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gwiazdy narzekają na za niskie emerytury i ratują się dalszą aktywnością zawodową

Przepracował 62 lata i pobiera najwyższą emeryturę w Polsce. Kwota szokuje

Najwyższą emeryturę pobiera mieszkaniec województwa śląskiego, który podlega pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu. Jak poinformowała Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS, po marcowej waloryzacji jego świadczenie wynosi ponad 43,3 tys. zł miesięcznie. Wiadomo, że mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 86 lat po tym, jak bez nieskładkowych okresów przepracował 62 lata i 5 miesięcy. Beata Kopczyńska zaznacza także, że to nie jedyna wysoka emerytura w województwie, gdyż nie brakuje także przelewów powyżej 20 tys. zł.

Anna Dereszowska Anna Dereszowska bez makijażu. Tak wygląda w naturalnej wersji

Niektórzy emeryci nie narzekają na wysokość świadczeń. "Dłuższa praca się opłaca"

Na wysokość świadczenia nie może narzekać także pracownik naukowy, który podlega pod oddział ZUS w Chorzowie. Mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 77 lat po tym, jak przepracował 56, a jego comiesięczne świadczenie wynosi 21,7 tys. zł. Z kolei w oddziale w Bielsku-Białej rekordzistką jest kobieta, która przepracowała 52 lata i otrzymuje 20,3 tys. zł. - Dłuższa praca się opłaca, bo im dłużej będziemy pracować przed przejściem na emeryturę, tym więcej odprowadzimy składek — zauważa Beata Kopczyńska, dodając, że oczywiście ważna jest także wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Warto również wiedzieć, że obliczając emeryturę istotny jest też wiek. Im jesteśmy starsi, tym krótszy jest przewidywany czas życia, a co za tym idzie, także czasu, kiedy będziemy pobierać świadczenie. Z tego powodu zebrany kapitał dzieli się na mniejszą ilość miesięcy.

Bez Dlaczego bez nie kwitnie? Wypuści kwiaty, jeśli zrobisz jedną rzecz

Nie brakuje także wyjątkowo niskich świadczeń. Niektóre wynoszą kilka groszy

Wysokość najniższych emerytur także szokuje, gdyż za wiele z nich seniorzy nie kupią nawet bułki. "Rekordzistą" jest mężczyzna z Wrocławia, który otrzymuje zaledwie 2 grosze miesięcznie. Niewiele więcej, bo 3 grosze, dostaje mieszkanka Warszawy. Z kolei kobieta z Rzeszowa, po przepracowaniu w całym życiu jednego miesiąca, może liczyć na przelew w wysokości 10 groszy.

Więcej o: