Przechowujesz chemię w przezroczystych słoikach? Ekspertka ostrzega. "Liczy się każda minuta"

Porządek w łazience to klucz do dobrej organizacji. Posegregowane środki czystości i płyny do prania w jednym miejscu potrafią znacznie usprawnić weekendowe porządki. Bardzo popularne jest przesypywanie chemii do przezroczystych słoików. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to dobry pomysł.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Wiele osób napełnia przezroczyste słoiki środkami czyszczącymi, np. kapsułkami do prania i środkami do czyszczenia toalet. W ten sposób chcą uniknąć bałaganu w pudełkach lub butelkach na blatach. Mimo że nasza łazienka wygląda wtedy bardzo estetycznie, a my mamy pewność, że nic się nie rozsypie, nie jest to dobre rozwiązanie. Nie bez przyczyny mówi się, żeby zostawiać chemię w oryginalnych opakowaniach.

Zobacz wideo Plama z truskawek na ubraniu? Podpowiemy, jak ją usunąć

Środki czystości. Lepiej trzymać je w słoikach czy opakowaniach?

Ekspertka od sprzątania Ann Russell w rozmowie z "The Sun" ostrzega, że przesypywanie środków czystości do słoików może mieć fatalne skutki. Jeśli martwisz się, że do opakowania z chemią może dostać się wilgoć, włóż pudełko do plastikowej torby i załóż na nie klips. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż przesypywanie środków czystości do słoików. Chemia przechowywana w przezroczystych słoikach jest niezwykle niebezpieczna dla dzieci i zwierząt. Jeśli sięgnie po nią dziecko i weźmie do buzi, może nawet stracić życie. Podobnie będzie ze zwierzęciem, które z zainteresowaniem poliże albo połknie kolorowy proszek. Ekspertka wyjaśnia, że środek do czyszczenia odpływów może kogoś zabić, jeśli pomoc medyczna nie zostanie udzielona wystarczająco szybko.

Chemia w słoikach. Może być niezwykle niebezpieczna

Bez odpowiednich etykiet na słoikach ratownicy nie będą wiedzieli, jaki dokładnie środek czyszczący został spożyty. - Musisz zabrać go ze sobą na pogotowie, gdzie liczy się każda minuta. A ty ją stracisz, bo będziesz próbowała ustalić, czym właściwie jest jakiś przypadkowy różowy proszek w oznakowanym słoiku - powiedziała Russell. Jeśli weźmiesz ze sobą preparat w oryginalnym opakowaniu, lekarze będą wiedzieli, co to za środek i jak w takiej sytuacji pomóc pacjentowi. Ann apeluje też, żeby natychmiast zasięgnąć porady lekarza, jeśli zdarzy się, że twoje dziecko lub zwierzę połknie jakiekolwiek środki czyszczące.

Więcej o: