Marzy ci się promienna cera bez zmarszczek? Zastosuj metodę kanapkową

Niektórzy na dłużej pragną zachować gładką i promienną cerę, dlatego w tym celu decydują się na stosowanie różnych technik pielęgnacyjnych. Jedną z nich jest metoda kanapkowa, z którą mogą polubić się nawet wrażliwe skóry. Jak dzięki niej zapomnieć o zmarszczkach?

Osoby, które chcą zadbać o kondycję skóry, często decydują się na stosowanie retinolu. To składnik, który staje się coraz bardziej popularny i trafia do rutyny pielęgnacyjnej wielu z nas. Warto jednak pamiętać, by odpowiednio go stosować. W innym przypadku może przysporzyć więcej szkody, niż pożytku. Jak wykorzystywać retinol, by spłycić widoczne zmarszczki oraz ujednolicić cerę? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja 30-latki? Podpowiedzi makijażystki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wprowadź retinol do rutyny pielęgnacyjnej. Zmarszczki się wygładzą, a cera będzie promienna

Retinol jest jednym z najlepiej przebadanych składników przeciwzmarszczkowych. Doskonale je spłyca, a do tego działa rozjaśniająco i ujędrniająco, co daje efekt promiennej cery. Retinol to pochodna witaminy A, która złuszcza skórę, pobudza ją do produkowania kolagenu oraz ogranicza wydzielanie sebum. Zanim jednak zaczniesz go stosować, dokładnie zapoznaj się z tym, jak należy to robić. Niewłaściwe wykorzystywanie kosmetyków z retinolem może pogorszyć stan skóry, a nawet zaburzyć jej barierę hydrolipidową. Osoby początkujące lub te, które borykają się z wrażliwą cerą, powinny zacząć swoją przygodę z retinolem od nakładania go metodą "na kanapkę".

Zanim jednak pierwszy raz nałożysz retinol na twarz, pamiętaj, by nie łączyć go z niektórymi składnikami aktywnymi, jakie znajdziemy w innych kosmetykach do pielęgnacji. Nie można aplikować go, gdy stosujemy kwasy AHA BHA, kwas migdałowy, glikolowy oraz salicylowy. Pamiętaj także, że gdy stosujesz retinol, musisz również codziennie nakładać krem z filtrem SPF.

Jak nakładać retinol metodą kanapkową? Stosuj regularnie, a zobaczysz zadowalające efekty 

Retinol można aplikować na twarz pod postacią serum lub kremu. Należy jednak pamiętać, że na ten składnik trzeba wyrobić sobie tolerancję, przyzwyczajając do niego cerę. Wszystko po to, by wyciągnąć z niego to, co najlepsze bez obaw o pogorszenie się stanu skóry. Jeśli planujesz wprowadzić retinol, stosuj go raz w tygodniu każdego wieczora, aplikując go metodą kanapkową. Jak należy to zrobić?

O metodzie kanapkowej pierwszy zaczął mówić ekspert w dziedzinie dermatologii, czyli dr Chris Tomassian. Polega ona na tym, by nakładać retinol w odpowiedniej kolejności podczas wieczornej pielęgnacji. Na początek trzeba dokładnie usunąć makijaż produktem do demakijażu, a następnie umyć ją ulubionym żelem lub pianką do twarzy. Później należy zaaplikować nawilżający krem, a gdy się wchłonie, nałożyć preparat z retinolem. Wystarczy ilość wielkości ziarenka grochu. Zaraz po tym trzeba ponownie zaaplikować krem nawilżający i gotowe. Efekt wygładzenia skóry oraz poprawę jej struktury możesz zaobserwować nawet już po sześciu tygodniach regularnego stosowania retinolu. Spłycenie zmarszczek zajmie mu nieco więcej czasu, bo od dwunastu do nawet czterdziestu ośmiu tygodni.

Więcej o: