Z toalety śmierdzi szambem? Uformuj w kostkę i wrzuć do muszli. Problem zniknie

Nieprzyjemny zapach z muszli klozetowej to zmora wielu z nas. Jak sobie z nim poradzić? Okazuje się, że nie musimy kupować drogich środków czyszczących, gdyż z tym problemem świetnie poradzimy sobie domowym sposobem. Wystarczy użyć produktu z kuchennej szafki.

Muszlę klozetową należy regularnie czyścić, gdyż jest źródłem wielu bakterii i zarazków, ale nawet regularnie ją myjąc, możemy napotkać wydobywający się z toalety brzydki zapach. Jak się go pozbyć? Podpowiadamy sprawdzony domowy trik na walkę z tym problemem.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? Sięgnij po produkt z kuchennej szafki 

Jednym ze sprawdzonych trików podczas czyszczenia toalety jest produkt, który z pewnością większość z nas ma w kuchennej szafce. Okazuje się, że soda oczyszczona świetnie radzi sobie z udrożnianiem muszli klozetowej, ale w połączeniu z kwaskiem cytrynowym idealnie czyści osad z kamienia, a także niweluje nieprzyjemny zapach.

Jak widzimy na TikToku na koncie użytkownika o nicku Titincyg wystarczy wymieszać filiżankę sody oczyszczonej, 1/4 filiżanki kwasku cytrynowego i kilka kropel mydła w płynie. Tak przygotowaną mieszankę umieszczamy w pojemnikach na lód i wkładamy do zamrażalnika. To świetny sposób na przygotowanie domowych kostek toaletowych, które zlikwidują problem nieprzyjemnego zapachu. Kiedy kostki będą gotowe, wystarczy je wrzucić do muszli klozetowej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowy sposób na kamień i osad w toalecie. Ta mieszanka pomoże rozprawić się z problemem

Innym sposobem na poradzenie sobie z brzydką wonią w toalecie jest mieszanka octu i sody oczyszczonej. Wystarczy połączyć te dwa produkty, a następnie rozprowadzić mieszankę po muszli klozetowej i odczekać kilka minut. Taki domowy środek czyszczący świetnie nie tylko usunie przebarwienia i osad z kamienia, ale także usunie przykry zapach z WC.

Więcej o: