Genialny kot odkrył sposób na wejście do domu! "Włączyłam mikrofon, żeby miauknąć"

To nagranie naprawdę was rozczuli! Wideo z udziałem sprytnego i zwinnego kotka o imieniu Izzy podbija sieć. Pupil mieszkanki Cambridgeshire zdobył ogromną popularność w Internecie dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom. Jak zwierzak skradł serca internautów z całego świata?
Zobacz wideo Zobacz wideo: Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Koty potrafią być bardzo sprytne, szczególnie jeśli na czymś im zależy. Z pewnością przekonali się o tym wszyscy kociarze, którzy nie raz mieli do czynienia np. z próbą samodzielnego otworzenia saszetki z karmą przez swojego pupila. Kotek o imieniu Izzy z Cambridgeshire opanował jednak inną, zaskakującą umiejętność.

Zwierzak wybrał sobie bowiem bardzo ciekawy sposób na to, jak dać znać swojej właścicielce - Amandzie De'Arth - że chce dostać się z powrotem do domu. Otóż mądry pupil nauczył się "korzystać" z wideodomofonu!

Sprytny kot nauczył się korzystać z wideodomofonu. "Robi tak kilka razy w tygodniu"

- Lubi wspinać się po wisterii (rodzaj rośliny - red.) przy drzwiach wejściowych - mówi Amanda w rozmowie z portalem Ring.com. - A ponieważ dzwonek do drzwi jest ustawiony na czujnik ruchu - ostrzega mnie, że Izzy tam jest - dodaje. Wspomina, że jej kot robi tak "kilka razy w tygodniu".

Na załączonym wideo widać, jak kot wspina się do dzwonka i miauczy do znajdującego się tam mikrofonu. Kiedy właścicielka odpowiada jej również dźwiękiem przypominającym miauczenie, Izzy rozgląda się, aby zlokalizować, skąd dobiega głos Amandy.

 

Okazuje się, że ośmiomiesięczny Izzy nauczył się nowej sztuczki zupełnie przypadkiem. Któregoś razu, wspinając się, po prostu uruchomił dzwonek alarmujący, że ktoś stoi za drzwiami.

Włączyłam mikrofon, żeby przywitać się z Izzy i miauknąć

- żartowała Amanda.

 

- Następnie spojrzał bezpośrednio w kamerę, jakby chciał powiedzieć: "Wpuść mnie!" - dodawała żartobliwie kobieta.

Źródło: Ring.com/Youtube

Więcej o: