Karaluchy uwielbiają ten popularny napój. Wyeliminujesz nim owady z domu na dobre

Karaluchy w domu to problem, którego nie można zignorować. Insekty są w stanie przenosić różnego rodzaju choroby, a im dłużej zwlekamy, tym bardziej powiększać się będzie ich kolonia. Jak się ich pozbyć? Pomogą ci w tym proste domowe sposoby. Przygotuj tanie pułapki i pozbądź się owadów na dobre.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć karaluchów? Jeśli zareagujemy odpowiednio szybko, możemy usunąć insekty bez korzystania z usług speców od dezynsekcji. Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym pożegnasz się z owadami na stałe.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Skuteczna pułapka na karaluchy. Przygotujesz ją zaledwie z jednego składnika

Według statystyk z 2019 roku Polska zajmowała piąte miejsce na świecie w konsumpcji piwa na osobę. Jak się okazuje, karaluchy również je uwielbiają. Ten fakt można wykorzystać przy tworzeniu prostej pułapki na insekty. Przelej piwo do sporej miski, po czym stwórz małą rampę z kartki. Papier ułóż w taki sposób, aby insekty mogły bez większego trudu dostać się do miski. Po wpadnięciu do pojemnika nie będą w stanie się z niego wydostać. Aby złapać jak najwięcej owadów, naczynie ustaw w miejscu, w którym najczęściej je spotykasz. 

Piwo to nie jedyny napój, który cenią karaluchy. Insekty uwielbiają również kawę. Po jej zaparzeniu zbierz fusy do słoika bądź miski i przygotuj pułapkę w ten sam sposób. Gdy owady dostaną się do środka naczynia i najedzą się przysmakiem, nie będą w stanie wdrapać się na zewnątrz po śliskich szklanych ściankach.

Kwas borowy to prawdziwy pogromca karaluchów. Znajdziesz go w każdej aptece

Kolejnym produktem, dzięki któremu pozbędziesz się insektów z domu, jest kwas borowy. Wymieszaj go z cukrem, a następnie rozsyp go na listek papieru toaletowego, lub chusteczkę. Tak przygotowaną pułapkę rozłóż w miejscu żerowania karaluchów. Słodki zapach zwabi owady, a kwas borowy skutecznie się ich pozbędzie. Czasami populacja insektów jest zbyt duża, aby walczyć z nią samodzielnie. W takich przypadkach należy poprosić o pomoc specjalistów do walki z owadami. Im dłużej żyjemy pod jednym dachem z karaluchami, tym bardziej zagrażają nam różne problemy zdrowotne. Szkodniki mogą przenosić takie choroby jak  gruźlica, cholera, czy czerwonka.

Więcej o: