Urodził się z dodatkową kończyną. Trzecia ręka znajduje się w zaskakującym miejscu

W Radżastanie w północnych Indiach miał miejsce rzadki przypadek medyczny, określany jako polymelia. Na świat przyszło niemowlę z trzema rękami. Dodatkową kończynę ma w nietypowym miejscu.

W szpitalu położonym w północno-zachodnich Indiach, a dokładniej w mieście Nohar w Radżastanie doszło do nietypowych narodzin. Kobieta, z uwagi na nieprawidłowe ułożenie dziecka, została poddana cesarskiemu cięciu. Lekarze zdiagnozowali u noworodka polymelię. Jest to wada polegająca na występowaniu na ciele nadliczbowych kończyn. Ku zdziwieniu osób odbierających poród, miejsce, w którym pojawiła się dodatkowa rączka, było najbardziej zaskakujące.

Zobacz wideo Moja córka zadała mi pytanie: Mamo, dlaczego ty masz taki duży brzuch, jak już urodziłaś?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziecko z trzema rączkami. Wyjątkowe wydarzenie zgromadziło pod szpitalem tłumy

W jednym ze szpitali w Indiach doszło do rzadkiego zdarzenia. Na świat przez cesarskie cięcie przyszło dziecko z dwiema kończynami w normalnym miejscu oraz trzecią wyrastającą z pleców. Dodatkowa rączka jest krótsza od dwóch pozostałych, a zamiast palców jest zakończona trzema wypustkami, przypominającymi palce. To skutek polimelii, wady wrodzonej polegającej na obecności dodatkowych kończyn w ciele dziecka. Lekarze nie podali płci dziecka. Przekazali jedynie dane matki. Prosuta Suman jest mieszkanką jednej z okolicznych wiosek i była to jej pierwsza ciąża. W Indiach za każdym razem, gdy na świat przychodzi wyjątkowy noworodek, pod szpitalem gromadzą się tłumy, chcące go powitać, gdyż uważają je za cud.

To nie pierwszy przypadek dziecka z nadprogramową kończyną. Do nietypowych narodzin dochodziło już wcześniej

Polimelia, stan, w którym osoba rodzi się z dodatkowymi kończynami, jest niezwykle rzadką chorobą, która do tej pory została zgłoszona tylko kilka razy. Jednym z nich jest przypadek, który miał miejsce w 2016 roku i dotyczy dziewczynki z Delhi, która przyszła na świat z dodatkową nogą wyrastającą z pleców. Dwa lata wcześniej, bo w 2014 roku media obiegła informacja o chłopcu z miasta Bhavnagar, który urodził się z trzema rączkami. W każdym z tych przypadków lekarze dokonali operacji usunięcia dodatkowej kończyny.

Więcej o: