Oprysk na komary za grosze. Owady nie zbliżą się do ciebie nawet na krok

Sezon grillowy w pełni, a przez coraz cieplejsze dni i noce zaczyna pojawiać się więcej owadów. W tym komarów, które mogą uprzykrzyć wiosenno-letnie spacery czy wieczory na świeżym powietrzu. Wystarczy zrobić oprysk na komary, by skutecznie je odstraszyć.

Ugryzienia komarów to nic przyjemnego. Ukąszenia swędzą, potrafią zirytować, a do tego latające wokół owady uprzykrzają korzystanie z pięknej, wiosenno-letniej pogody. Nie musisz jednak obawiać się ich ataków, jeśli zastosujesz dwa sprytne domowe sposoby, które świetnie się z nimi rozprawią. Wykorzystać trik na domowy oprysk oraz naturalny odstraszacz, który nic nie kosztuje.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy oprysk na komary z trzech składników. W mig pozbędziesz się problemu

Użytkowniczka TikToka z profilu @ecoconsciouschristina podzieliła się swoim sposobem na to, jak odstraszyć komary. W krótkim nagraniu wspomina, że jej dziecko jest uczulone na ukąszenia tych owadów, dlatego stosuje skuteczne, naturalne metody na to, by je odstraszyć. W tym celu łączy ze sobą trzy popularne składniki, które tworzą niezawodny sprej na komary. Jak stworzyć oprysk, który świetnie sobie z nimi poradzi?

Użytkowniczka TikToka z profilu @ecoconsciouschristina podała dokładny przepis na przygotowanie niezawodnego oprysku, który odstraszy komary. Do wypełnienia około 100 ml buteleczki z atomizerem potrzebna będzie woda destylowana lub przefiltrowana, napar lub hydrolat z oczaru wirginijskiego oraz jeden z trzech olejków eterycznych. Możesz sięgnąć po aromat mięty pieprzowej, eukaliptusa lub drzewa herbacianego. Połącz wodę z naparem w proporcjach 1:1, a następnie dodaj 5-8 kropli olejku eterycznego. Przed każdym użyciem oprysku na komary dobrze go wstrząśnij.

Nie tylko oprysk na komary odstraszy owady. Sięgnij też po jeden składnik z kuchennej szafki

Oprysk na komary to jednak nie wszystko. Popularnym sposobem jest również wykorzystanie składnika, który zwykle ląduje w koszu. Mowa oczywiście o kawie. Jeśli masz ekspres, wykorzystaj fusy po parzeniu - im więcej, tym lepiej. Uprzednio jednak warto je wysuszyć, by uzyskać lepsze efekty. Kiedy najlepiej wykorzystać fusy do odstraszania komarów? Przydadzą się podczas przesiadywania na działce lub gdy grillujesz z bliskimi. Jak ich użyć?

Żeby fusy po parzeniu kawy skutecznie odstraszyły komary, muszą być wysuszone. Należy umieścić je w miseczce lub innym naczyniu, które jest odporne na wysoką temperaturę. Wsyp do niego fusy, a następnie podpal je, by dym swobodnie mógł unosić się wokół ciebie. Tak przygotowany odstraszacz umieść w pobliżu, a dym oraz kawowy aromat skutecznie wykurzą komary z twojego otoczenia.

Więcej o: