Weź łyżkę tego produktu i wypłucz nim usta. To niezawodny trik na wybielanie zębów w domu

Jak wybielić zęby domowymi sposobami? W internecie znajdziemy wiele trików, dzięki którym poprawimy kolor naszego uśmiechu, ale część z nich może być groźna dla szkliwa i dziąseł. Jak zatem zrobić to w bezpieczny sposób?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybielanie zębów to często zabieg kosztowny, na który nie każdy może sobie pozwolić. Część osób decyduje się zatem na domowe sposoby na rozjaśnienie uśmiechu. Jakie z nich są najskuteczniejsze?

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Jak zadbać o kolor zębów? Higiena jest w tym przypadku najważniejsza

Wielu dentystów uważa, że najprostszym sposobem na śnieżnobiały uśmiech jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Zęby powinno myć się po każdym posiłku. W ten sposób usuniemy zalegający na nich osad, przez co znacznie je rozjaśnimy. Nie można także zapominać o wyczyszczeniu języka. W doprowadzeniu uśmiechu do śnieżnobiałej barwy pomogą różnego rodzaju pasty z aktywnym węglem w składzie. 

Kolor uzębienia jest również zależny od naszych nawyków. Jeśli palisz lub spożywasz kawę i herbatę w dużych ilościach, barwa twoich zębów z dnia na dzień będzie coraz bardziej żółknąć. Na ich odcień wpływają także zażywane leki i inne produkty spożywcze, takie jak czerwone wino, czy napoje z substancjami barwiącymi. 

Domowy sposób na białe zęby. Zastosuj tę płukankę przed ich wymyciem

Jednym z domowych sposobów na białe zęby jest płukanka przygotowana z oleju kokosowego. Choć trik nie działa natychmiastowo, zapewnia długotrwałe efekty. Stosując go codziennie, z biegiem czasu zauważymy znaczną poprawę barwy naszego uśmiechu. Jak z niego skorzystać? 

Wystarczy, że przed wymyciem zębów przygotujemy domową płukankę. O skuteczności tego sposobu zapewniała jedna z użytkowniczek TikToka. Jego zastosowanie jest naprawdę łatwe.

Bierzesz jedną łyżkę oleju kokosowego, wkładasz do buzi i płuczesz jamę ustną przez 15-20 min.

Olej ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i oczyszczające. Dzięki temu szkliwo będzie chronione przed gromadzącym się na nim osadem. Po zastosowaniu płukanki dokładnie wymyj zęby szczoteczką z pastą z aktywnym węglem.Warto oczywiście robić przerwy w stosowaniu tej metody. 

Więcej o: