Włóż kawałek folii aluminiowej do pilota od telewizora. Zapomnisz o irytującym problemie

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań nie tylko w kuchni. Wykorzystasz ją w czyszczeniu biżuterii, czy próbie okiełznania niesfornych, elektryzujących się włosów. Oprócz tego pomoże z irytującym problemem dotyczącym pilota od telewizora. W jaki sposób?

Niemal każdy spotkał się z sytuacją, gdy po całym dniu pracy, marzył tylko o błogim relaksie przed telewizorem. Wyobraź sobie, że zmęczony zasiadasz na kanapie i sięgasz po pilot, by włączyć ulubiony program, gdy okazuje się, że ten nie działa. Po raz kolejny padły baterie, a ty jak na złość masz pod ręką tylko mniejsze. Na szczęście nie musisz iść do sklepu, by kupić nowe. Z pomocą przyjdzie ci folia aluminiowa. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Prosty trik na za małe baterie do pilota. Wystarczy kawałek folii

Większość pilotów od telewizora zasilanych jest bateriami typu AA, czyli popularnymi paluszkami. Niewiele osób wie jednak, że z sukcesem można zastąpić je także mniejszymi AAA. W przypadku pilota wystarczy, że oderwiesz nieduży kawałek folii, a następnie złożysz ją w niewielką kostkę i umieścisz w miejscu, gdzie normalnie wkładasz baterię. Ważne, aby zrobić to po stronie metalowych przewodów, czyli sprężynek. Ustaw folię tak, by po włożeniu z pozoru za małej baterii dobrze wypełniała przestrzeń pomiędzy nią a przewodami. W takim wypadku folia z powodzeniem zamknie obieg i zacznie przewodzić prąd, dzięki czemu pilot znów będzie działał.

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej. Wielu z nich możesz nie znać

To jednak niejedyne nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Do czego jeszcze warto ją wykorzystać?

  • Rozłóż folię aluminiową błyszczącą stroną do góry na desce do prasowania, a następnie nałóż na nią pokrowiec. Prasowanie pójdzie dużo sprawniej.
  • Kawałek folii aluminiowej zwiń w kulkę i zwilż wodą. Teraz wystarczy pocierać nią łazienkową armaturę, a kamień zniknie w mgnieniu oka.
  • Wrzuć do pralki trzy, cztery kulki zwiniętej folii aluminiowej i nastaw pranie. Zapomnisz o elektryzujących się tkaninach.
  • Z pomocą kulek z folii doczyścisz także ruszt z grilla czy naczynia, na których zalega tłuszcz, rdza oraz kamień. Przyda się również do ostrzenia noży.
  • Fotografowie mogą zrobić z niej blendę.
Więcej o: