Poszatkuj, wymieszaj z wodą i rozpyl w ogrodzie. Wypędzisz kleszcze błyskawicznie

Maj i czerwiec to dwa miesiące, w których najczęściej możemy natknąć się na kleszcze. Insekty są niezwykle groźne dla zdrowia ludzi. Jeśli nie chcesz, aby pojawiły się w twoim ogrodzie, skorzystaj ze sprawdzonych trików. Przepędź owady w tani i prosty sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć kleszcze same w sobie nie stanowią zagrożenia dla ludzi, tak choroby, które przenoszą, mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Z tego powodu nikt nie chce spotkać ich w swoim ogrodzie. Jak pozbyć się insektów? Przepędź owady dzięki domowym sposobom.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Gdzie możemy spotkać kleszcze? Insekty uwielbiają ukrywać się blisko ludzi

Kleszcze, aby przeżyć, muszą mieć dobry dostęp do pożywienia. Z tego powodu tak często możemy znaleźć całe chmary insektów w ogrodach, na skrajach lasów, czy w b pobliżu dróg. W tych miejscach często pojawiają się ludzie i towarzyszące im pupile. Pasożyty najczęściej skrywają się w trawie i krzewach. Wbrew popularnej teorii, raczej nie żyją w liściach wysokich drzew. Nie potrafią skakać ani zbyt dobrze się wspinać. Nie zaatakują nas więc, spadając z gałęzi.

Kleszcze najczęściej atakują niedługo przed i po południu. Upały i niskie temperatury źle im służą, z tego powodu o wiele rzadziej spotkamy je w okolicach godziny 12, wczesnym rankiem lub po zmroku. Insekty są najaktywniejsze w maju i czerwcu. Z tego powodu właśnie w tym okresie warto zabezpieczyć przed nimi ogród. Pomoże ci w tym popularne warzywo.

Jak pozbyć się kleszczy? Domowy oprysk pomoże ci w walce z insektami

Jednym z najlepszych domowych sposobów na kleszcze jest sprawdzony oprysk z chrzanu lub cebuli. Insekty nie znoszą tych zapachów. Z tego powodu warto wykorzystać je do odstraszenia owadów. Aby przygotować środek, posiekaj 150 gramów wybranego warzywa. Następie zalej je 5 litrami wody. Odstaw substancję na 12 godzin. Po tym czasie przelej go do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl oprysk na uprawach hodowanych w ogrodzie, rosnących w nim krzewach oraz trawniku. Środek nie tylko przepędzi kleszcze, ale także ochroni uprawy przed mszycą i innymi szkodnikami.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na pozbycie się kleszczy z trawy otaczającej dom jest rozsypanie na niej ziemi okrzemkowej. Środek sprawdzi się również na krzewach, nie zaleca się jednak stosowania go w pobliżu kwiatów. Uważaj także, aby nie dostał się do oczu. 

Więcej o: