Weź 10 zł i kup ten produkt w aptece. Zapomnisz o mokrych plamach pod pachami

Plamy z potu na ubraniach to częsty i dość wstydliwy problem, jednak okazuje się, że z łatwością można sobie z nim poradzić domowymi sposobami. Wystarczy sięgnąć po popularny produkt przeznaczony dla niemowląt.

Wiosna i lato to czas, kiedy na zewnątrz wzrasta temperatura, a wraz z nią ryzyko pojawienia się nieestetycznych i wstydliwych plam potu na ubraniach. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tym problemem domowym sposobem.

Zobacz wideo Kiedy warto sięgnąć po antybiotyk? Ekspertka tłumaczy

Jak pozbyć się wstydliwych plam potu? Kup ten produkt za 10 zł, a pozbędziesz się problemu

Problem nadmiernej potliwości dotyczy wielu osób i chociaż producenci antyperspirantów przekonują nas, że zachowamy świeżość nawet do 72 godzin, wiemy, że raczej trudno osiągnąć taki efekt. Na rynku znajdziemy także blokery potu, które w teorii są skuteczniejsze niż dezodoranty, ale zanim po nie sięgniemy, warto wypróbować domowe metody.

Nadmierna potliwość wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, a także z plamami na ubraniach. Okazuje się, że rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie talku dla niemowląt. Talk jest substancją naturalną, dzięki czemu pochłania nadmiar potu i nie wydostaje się on na zewnątrz, czyli np. na nasze ubrania. Dodatkowo zapobiega nadmiernej wilgoci i pochłania nieprzyjemny zapach. Jak widzimy na tiktokowym profilu użytkowniczki Marylynreiss możemy go stosować nie tylko pod pachy, ale również na plecy, a także na klatkę piersiową, dłonie i stopy. 

Inne sposoby na nadmierne pocenie. Wypróbuj naturalne metody

Jak zmniejszyć potliwość? Oto kilka wskazówek, które mogą ci się przydać.

  • Naturalnym sposobem na zmniejszenie potliwości jest picie naparów z ziół takich, jak: szałwia, rozmaryn, melisa, skrzyp polny, pokrzywa, czy tymianek. 
  • Wyrzuć z szafy sztuczne materiały, które wzmagają problem pocenia. Postaw lekkie i przewiewne tkaniny, jak bawełna, jedwab czy len.
  • Unikaj gorących kąpieli. Gorąca woda podnosi temperaturę ciała, a tym samem wzmaga pracę gruczołów potowych.
Więcej o: