Zazwyczaj lądują w koszu, tym razem zalej wodą i podlej borówkę amerykańską. Nie zdążysz zbierać owoców

Borówka amerykańska z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jej uprawa nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Warto więc hodować ją w swoim ogródku. Jeśli chcesz zebrać bujne plony, skorzystaj z jednego domowego triku. Przygotuj nawóz do borówek, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uprawa borówki wielkiej, zwanej także amerykańską nie jest wcale trudna. Warto jednak skorzystać z kilku trików, aby roślina zdrowo rosła i dała spore plony. Dowiedz się, jak właściwie zadbać o krzaczki, aby zbierać z nich owoce nawet przez kolejne kilka lat. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Uprawa borówki amerykańskiej. O tych szczegółach musisz pamiętać

Krzaczki borówki amerykańskiej najlepiej sadzić w dwóch terminach - wiosną i na jesień. Rośliny zasadzone we wrześniu i październiku mają tendencję do lepszego przyjęcia się w ziemi i szybszego owocowania. Pierwsze plony najczęściej będziemy mogli zebrać po około 3 latach od rozpoczęcia uprawy. Jak odpowiednio zadbać o krzewy, aby przyspieszyć ich rozwój? 

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że borówka amerykańska pochodzi ze strefy klimatycznej o warunkach podobnych do tych występujących w Polsce. Oznacza to, że roślina najlepiej rozwinie się w umiarkowanych, a nawet wysokich temperaturach, jednak jest także odporna na mrozy. Krzaczki zasadzone w odpowiednio nasłonecznionym miejscu, które dodatkowo jest osłonięte od wiatru, mogą owocować przez wiele lat. Kluczem do bujnych plonów jest regularne podlewanie rośliny oraz systematyczne nawożenie. Zamiast przepłacać za chemiczne środki, skorzystaj z jednego triku i przygotuj domową odżywkę do borówek. 

Domowy nawóz do borówki amerykańskiej przygotujesz z resztek. Stwórz sprawdzony środek, całkowicie za darmo

Jeden z najlepszych domowych nawozów do borówek amerykańskich przygotujesz z fusów do kawy. Popularny trik świetnie się sprawdzi również przy uprawie tych roślin. Krzewy słabo rozwijają się w glebie zasadowej. Z tego powodu najlepiej sięgać po środki, które lekko zakwaszą podłoże. Fusy po kawie wpłyną nie tylko na odczyn ziemi, ale i dostarczą borówkom wiele składników odżywczych. Jak przygotować domowy nawóz? Zalej pół szklanki fusów 5 litrami przefiltrowanej wody i poczekaj, aż napęcznieją. Całość zamieszaj, a następnie podlej krzewy. Pamiętaj, że resztki po kawie muszą pochodzić z napoju, do którego nie dodałaś ani cukru, ani mleka. Środek najlepiej stosować zaraz przed deszczem,

Więcej o: