Zapomnij o rozmrażaniu lodówki. Nasącz wacik tym produktem i przetrzyj. Lód nie będzie się zbierał

Lód w zamrażalniku bywa uciążliwy i wiele z nas, aby poradzić sobie z tym problemem, odłącza lodówkę od prądu i przeprowadza żmudny proces rozmrażania. Istnieje inny sposób, aby zapobiec powstawaniu lodu. Sprawdź ten przydatny trik, a rozmrażanie lodówki odejdzie w zapomnienie.

Zdarza się, że z każdym otworzeniem drzwi zamrażarki i wysunięciem szuflad, wysuwają się one coraz trudniej. Dzieje się tak z powodu lodu, który zaczyna zalegać w zamrażalniku. Jeśli sądzisz, że jedynym rozwiązaniem tego kłopotu jest regularne rozmrażanie, podpowiadamy świetny trik, dzięki któremu zapobiegniesz powstawaniu lodu w urządzeniu.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Co zrobić, kiedy w zamrażalniku zbiera się lód? Wypróbuj trik z wacikiem kosmetycznym

Lód zbiera się w zamrażarce przez kontakt z ciepłym powietrzem. Gdy często otwieramy drzwi lub zapomnimy je zamknąć, możemy być pewni, że szybko pokryje się lodową warstwą. W takim wypadku większość z nas podjęłaby się rozmrażania lodówki, aby usunąć lód, ale istnieje pewien trik, dzięki któremu zapobiegniesz temu problemowi. Zanim jednak go zastosujesz, nie ominie cię usunięcie zalegającego lodu. Najlepiej odłączyć lodówkę od prądu, rozmrozić ją, a gdy lód się roztopi, dokładnie umyć zamrażalnik. Teraz wystarczy zastosować prosty trik — na wacik kosmetyczny wylej kilka kropel oleju lub gliceryny i posmaruj całe wnętrze zamrażarki. Dzięki tłustej konsystencji tych substancji zmniejszysz prawdopodobieństwo osadzania się lodu na ścianach, nawet podczas częstego otwierania drzwi. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Co zrobić, kiedy z lodówki brzydko pachnie? Przyda ci się... kawa

Nie tylko zamrażalnik może sprawiać problemy. Zdarza się, że z naszej lodówki ulatuje niemiły zapach. Jak się go pozbyć? Zamiast sięgać po specjalistyczne preparaty, zastosujmy sprawdzony domowy sposób z użyciem kawy. Wystarczy wsypać ją do miseczki i umieścić w lodówce, a nieprzyjemna woń szybko zniknie. Miseczkę z kawą należy wymieniać co 2 tygodnie. Świetnie sprawdza się również zwinięta wilgotna kulka z gazety lub ręcznika papierowego. Wystarczy umieścić ją na półce, a wchłonie niemiły zapach.

Więcej o: