Obierz i zalej wodą. Ten nawóz do surfinii to sekret ogrodników. Kwiaty kwitną jak na drożdżach

Surfinie to popularne kwiaty ozdobne, które chętnie sadzimy na balkonach czy tarasach. Jednak aby pięknie wyglądały, warto o nie odpowiednio zadbać i wspomóc w rozwoju oraz wzroście. Podpowiadamy, jak przygotować domowy nawóz do surfinii.

Surfinie to kwiaty nieskomplikowane w uprawie, jednak aby pięknie rosły, należy je odpowiednio pielęgnować. Zastosowanie naturalnych nawozów nie tylko wspomoże wzrost rośliny, ale także sprawi, że będzie obficie kwitła. Podpowiadamy, jak przygotować domowy nawóz ze skórek bananów.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak dbać o te rośliny, aby pięknie kwitły? Zastosuj nawóz do surfinii, a wspomożesz jej rozwój 

Właściwa pielęgnacja surfinii sprawia, że może kwitnąć od maja aż do października. Surfinia charakteryzuje się pięknymi kwiatami w kształcie kielichów występującymi w wielu kolorach od białego po czerwony i fiolet. Surfinie preferują jasne stanowiska, ale powinny poradzić sobie również w półcieniu. Idealnym podłożem dla tej rośliny jest ziemia kwaśna i przepuszczalna, jednak istotnym elementem w jej pielęgnacji jest regularne usuwanie suchych i przekwitłych kwiatów. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje również składników odżywczych, dlatego warto stosować nawozy. W przypadku tej rośliny świetnie sprawdzają się naturalne sposoby, a jednym z nich jest nawóz ze skórek bananów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czym nawozić surfinie? Przygotuj nawóz z banana

Zamiast stosować chemiczne preparaty, warto wypróbować naturalne domowe metody. Świetnym sposobem na nawożenie surfinii jest nawóz z banana. Owoc ten źródłem potasu, fosforu i magnezu, a jego zastosowanie w pielęgnacji roślin poprawi ukorzenienie i kwitnienie oraz zwiększy odporność na choroby. Jak przygotować nawóz ze skórek bananów?

Jak widzimy na tiktokowym profilu o nazwie To_co_lubie_najbardziej wystarczy obrać banana, a skórkę przełożyć do szklanego słoika. Następnie zalewamy ją ciepłą wodą i odstawiamy przynajmniej na 24 godziny. Po upływie tego czasu rozcieńczamy mieszankę wodą w proporcji 1:1 i podlewamy rośliny. 

Więcej o: