Weź podpaskę i przyklej wewnątrz buta. Uwolnisz się od drażniącego problemu

Buty, zwłaszcza te na obcasie, potrafią być niewygodne i powodować obtarcia. Chodzenie w nich, przed odpowiednim rozbiciem, często jest prawdziwą udręką. Jak rozwiązać ten problem? Z pomocą przychodzą sprawdzone domowe triki. Dzięki nim zapewnisz sobie komfort, nawet w wysokich szpilkach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiesz, że przez co najmniej kilka godzin, będziesz musiała nosić szpilki? Zanim je włożysz, odpowiednio przygotuj buty. Zastosuj kilka prostych trików, a buty staną się wygodniejsze, niż kiedykolwiek. Do jednego z nich potrzebujesz... podpaski.

Zobacz wideo Nie masz pomysłu, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 3 proste sposoby!

Sposoby na obcierające buty. Użyj podpaski, a zapomnisz o problemie

Jak użyć podpasek, aby ochronić stopy przed otarciami? Jest na to kilka sposobów. Najczęściej buty uwierają nas najbardziej na piętach. Aby zapobiec odciskom i bólowi w tym miejscu należy najpierw przyciąć wkładkę, tak, aby pasowała do zapiętka. Następnie przyklej przygotowany wcześniej fragment. W ten sposób ograniczysz tarcie i zdecydowanie zwiększysz komfort noszenia szpilek lub też innego obuwia

Kolejnym sposobem na ochronę przed bólem stóp w szpilkach jest użycie podpaski jako wkładki do butów. Czasami obuwie na obcasie potrafi mieć niezwykle twardą podeszwę. Spędzając w nich długie godziny, z pewnością odczujemy dyskomfort. Jak temu zapobiec? Przyklej podpaskę wewnątrz buta, a stworzysz wygodną i miękką poduszkę pod stopy. Co więcej, domowe wkładki wchłoną pot i zamaskują brzydki zapach. 

Triki na niewygodne buty. Przed włożeniem ich na nogi, odpowiednio je rozciągnij

Rozbijanie butów i przystosowanie ich do naszych stóp może zająć sporo czasu. Jak zrobić to bez narażania się na dyskomfort? Wystarczy, że użyjesz ziemniaka. Trik sprawdzi się także w przypadku obuwia, które wydaje się nieco za małe. Na wstępie obierz kartofle, po czym włóż je do butów. Najlepiej użyć do tego większych warzyw, aby dobrze rozepchały wnętrze. Ponadto wilgoć zebrana w pyrze dodatkowo zmiękczy obuwie. Po kilku godzinach wyjmij ziemniaki i przetrzyj miejsca, w których mogły pozostawić ślady. 

Więcej o: