Jak sadzić pomidory? Weź z lodówki jeden produkt i zakop pod sadzonką. Będziesz zbierać je wiadrami

Jak sadzić pomidory do gruntu? Wiele osób zachęconych ładną pogodą decyduje się na prace w ogródku i liczy na to, że wysiłek przyniesie obfite plony latem. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Katie Ottersen podzieliła się na TikToku trikiem, który ma być gwarancją sukcesu.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

W tym roku wiele osób decyduje się na sadzenie pomidorów, bo są dość proste w uprawie, a w ostatnim czasie w sklepach kosztują fortunę — choć smak pozostawia wiele do życzenia. Nic dziwnego, że Polacy tłumnie ruszyli po sadzonki. Internet w maju wrze od porad, jak sadzić pomidory w tunelu i jak sadzić pomidory do gruntu. Niektórzy liczą nawet na obfite plony, które wyrosną na balkonie. Okazuje się, że jest jeden trik, który może w tym pomóc.

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Weź z lodówki jeden produkt i zakop pod sadzonką

Katie Ottersen opublikowała krótki filmik na TikToku i zachęciła internautów do wypróbowania triku, który sprawi, że zbiorą tony pomidorów. Okazuje się, że wystarczy wziąć z lodówki jajko i przed wsadzeniem sadzonki, wbić je w glebę pod pomidorami. Dodatkowo autorka nagrania zachęciła do pokruszenia wokół sadzonki skorupki.

"Po zastosowaniu tej metody zebrałam tak dużo pomidorów w zeszłym roku, że nie wiedziałam, co z nimi robić" - oznajmiła. Internauci byli w szoku. Okazało się, że nikt nie słyszał wcześniej o takim triku. Ktoś zapytał, czy może użyć w tym celu przeterminowanych jajek. Katie odpowiedziała, że nie widzi przeciwwskazań.

 Dlaczego jajko pomaga w uprawie pomidorów?

Rozkładające się jajko wydziela substancje, które wspomagają rozwój roślin. Ponadto skorupki jajek bogate są w wiele mikro i makroelementów: miedź, fluor, żelazo, krzem, cynk i wiele innych. Kiedy znajdują się w ziemi, poprawiają jej jakość i tym samym przyczyniają się do wzrostu zasadzonych w niej roślin. Warzywa i owoce, które wyrosły na takim naturalnym nawozie, są zdrowe i pełne smaku. Zresztą, przekonajcie się sami. 

Więcej o: