Poszła na paznokcie żelowe. Nie mogła poruszać rękami, a palce zrobiły się fioletowe. "To się pogarsza"

Manicure hybrydowy i paznokcie żelowe od kilku lat królują na rynku kosmetycznym. Coraz więcej kobiet rezygnuje z samodzielnego malowania paznokci i decyduje się na wizytę u stylistki. 36-letnia Lisa Dewey od kilku lat korzystała z usługi zakładania paznokci żelowych. W pewnym momencie na jej palcach pojawiły się jednak poważne zmiany.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Lisa Dewey ma 36 lat i pochodzi z Pattishall w Northamptonshire. Ma dwie córeczki i pracuje jako sprzątaczka. Kobieta od lat korzystała z usług stylistki paznokci i nie miała żadnych problemów skórnych. Wszystko zmieniło się jednak w lutym, kiedy po jednej z wizyt palce Lisy całkowicie zmieniły wygląd. Jej paznokcie zaczęły się łuszczyć, a palce zrobiły się fioletowe. Kobieta bardzo się przestraszyła, więc udała się do lekarza.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek odwiedziła salon kosmetyczny. Zrobiła sobie paznokcie i laminację rzęs

Od lat robiła paznokcie żelowe. Nagle wdała się infekcja

Gdy Lisa dotarła do lekarza, okazało się, że jest to infekcja bakteryjna. Doktor przepisał jej maść sterydową i antybiotyk, które miały poprawić wygląd palców i paznokci 36-latki. Jednocześnie kobieta zdjęła paznokcie żelowe i uznała, że robi sobie przerwę od usług kosmetycznych. Z biegiem czasu dolegliwości ustały, dlatego Dewey ponownie umówiła się w kwietniu na manicure. Tym razem zdecydowała się na paznokcie akrylowe, w obawie przed nawrotem infekcji. Niestety reakcja jej organizmu była jeszcze gorsza niż poprzednim razem.

Reakcja alergiczna na akryl. Co mogło być przyczyną?

Po zrobieniu paznokci akrylowych płytka znów zaczęła się łuszczyć, a skóra wokół paznokci przypominała w dotyku papier. Lisie doskwierał tak duży ból, że nie mogła poruszać rękami. - To się pogarsza. Nawet noszenie rękawiczek nie pomaga, bo spocone ręce też to pogarszają. Nie mogę nawet nałożyć odżywki ani pianki na włosy - wyznała kobieta. Obowiązki domowe przejął jej mąż. Dewey dostała kolejne leki, które mają pomóc jej uporać się z reakcją alergiczną na akryl.

Cała sytuacja odbiła się na zdrowiu psychicznym Dewey. - To bardzo podkopało moją pewność siebie. Zwykle nie obchodzi mnie, co ludzie o mnie myślą, ale teraz chowam ręce. To po prostu krępujące mieć takie ręce - powiedziała Lisa. Jak podaje Daily Mail, Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów poinformowało, że winą może być zbyt krótkie utwardzanie paznokci w lampie UV, słabo wyszkolona manikiurzystka albo domowe, nieprofesjonalne zestawy do robienia paznokci.

Więcej o: