Wyciśnij na papier toaletowy odrobinę pasty do zębów. Już zawsze będziesz stosować ten trik

Pasta do zębów to produkt, który znajduje się w każdej łazience. Z jej pomocą dbamy o czystość i higienę jamy ustnej. Okazuje się jednak, że skrywa wiele innych zastosowań, które mogą znacznie ułatwić życie. Jakie warto znać?

Pasta do zębów ma ciekawe zastosowanie, o którym nie każdy wie. Mowa o odplamianiu. Z jej pomocą pozbędziesz się zacieków, śladów po herbacie, kawie, a nawet farbach, w tym także tych do włosów, na dywanach, meblach i jasnych ubraniach. Poradzi sobie nawet z zabrudzeniami po fluidzie, kredkach woskowych, atramencie. Jak jej użyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Nietypowe zastosowanie pasty do zębów. Z jej pomocą pozbędziesz się plam

Pasta do zębów idealnie nada się do odplamiania ubrań, a w szczególności białych koszul. Wystarczy, że odrobinę produktu naniesiesz na kawałek papieru toaletowego bądź czystą gąbkę i będziesz pocierać zabrudzone miejsce. Następnie całość dokładnie opłucz pod ciepłą, bieżącą wodą. Po plamie nie będzie śladu. Pamiętaj tylko, że sposób z pastą do zębów bywa aż nazbyt skuteczny. Jej nadmiar oraz zbyt mocne pocieranie ubrania może pozostawić ślad, dlatego zawsze najpierw wykonaj próbę na małym, niewidocznym skrawku materiału.

Prosty sposób na uciążliwy zapach. Wystarczy odrobina pasty

To jednak nie koniec nietypowych zastosowań pasty. Oprócz tego doskonale radzi sobie z nieprzyjemnym zapachem, na przykład z butów. Nałóż niewielką ilość na skrawek papieru lub szmatki, włóż do wnętrza obuwia i pocieraj. Teraz wystarczy, że zostawisz buty na noc, a rano po brzydkim zapachu nie będzie śladu. Jeśli nie możesz pozbyć się woni cebuli czy smażonych potraw z rąk, zamiast mydła użyj do mycia pasty do zębów, a zneutralizuje przykry zapach. W przypadku butów możesz wykorzystać ją również do polerowania i odświeżenia białego koloru tenisówek lub adidasów z materiału.

Nietypowe zastosowania pasty do zębów. Warto je znać

Pasta do zębów skrywa naprawdę wiele ciekawych zastosowań. Możesz jej użyć do polerowania srebrnej i złotej biżuterii oraz zastawy stołowej, czy wyszorowania łazienkowej armatury. W przypadku wyjątkowo uporczywych zacieków nanieś ją punktowo, pozostaw na kilkanaście minut i wyszoruj. Niewielka ilość rozprowadzona na lustrze lub szkłach okularów uchroni je od parowania. Pamiętaj jednak, by potem przetrzeć je na sucho.

Więcej o: