Gdy się poznali, ona miała 40 lat, on 21. Byli parą przez 27 lat. Mówiła, że "znosił jej despotyzm"

11 maja Elżbieta Zapendowska skończyła 76 lat. Jej partnerem życiowym przez wiele lat był Andrzej Kruk. Chociaż dzieliło ich 19 lat, gwiazda zapewniała, że tworzą udany i szczęśliwy związek. Wszyscy byli w szoku, gdy w 2015 roku wyszło na jaw, że para się rozstała.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Elżbieta Zapendowska to specjalistka od emisji głosu i krytyczka muzyczna. Ogólnopolską rozpoznawalność zdobyła jako jurorka w programach rozrywkowych takich jak "Idol", "Jak oni śpiewają" oraz "Must Be the Music. Tylko muzyka". W 2023 roku uruchomiła Studio Artystyczne Fraza w Warszawie. Jej relacja z Andrzejem Krukiem od początku wzbudzała zainteresowanie ludzi, głównie za sprawą dzielącej ich różnicy wieku. Było to bowiem 19 lat.

Zobacz wideo Gosia Andrzejewicz reaguje na krytykę od Elżbiety Zapendowskiej [PLOTKERSI EXTRA]

Zapendowska i Kruk. Poznali się, gdy miała 40 lat, a on 21

Pierwszym mężem Elżbiety Zapendowskiej był przyrodnik, którego poznała podczas wyjazdu na Mazury. Para w 1975 roku powitała na świecie córkę Olgę, jednak ich małżeństwo nie przetrwało. Gwiazda zapewniała jednak, że aż do śmierci Zapendowskiego mieli przyjacielskie stosunki. Później Elżbieta poznała Andrzeja Kruka. Miała wtedy 40 lat, a on 21. Mieli podobne zainteresowania: Ela była trenerką głosu, a Andrzej śpiewał w chórkach u Maryli Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego. Pytana przez Krystynę Pytlakowską o dzielącą ich różnicę wieku, Zapendowska odpowiadała: "Nie trzymam go na siłę, sam chce. Rozumiemy się, przyjaźnimy, jesteśmy do siebie przywiązani".

Olga Kalicka Sukienka kopertowa Kalickiej to prawdziwy hit. Sprawdzi się na wesele

Byli razem 27 lat. "Jest niesłychanie cierpliwy i znosi mój despotyzm"

Elżbieta Zapendowska i Andrzej Kruk byli parą przez 27 lat. W tym czasie Andrzej postanowił zrezygnować z własnej kariery i skupić się na planach zawodowych Elżbiety. - Jest przewodnikiem, załatwiaczem i kierowcą. Jest niesłychanie cierpliwy i znosi mój despotyzm. Chyba tworzymy dobry związek - zapewniała Zapendowska. Przyznała jednak, że czasem sama jest zaskoczona, że są parą od tylu lat. - Uważam, że mam dużo szczęścia, że tak się wszystko potoczyło. Dziwię się tylko trochę, że ludzie tak kompletnie różni, jak my, tak się ze sobą trzymają -  powiedziała. W 2015 roku Polskę obiegła wiadomość o ich rozstaniu. Jak się okazuje, uczucie między nimi stopniowo gasło. Wciąż łączyła ich jednak silna więź, ale nie romantyczna, a wyłącznie przyjacielska. - Stwierdzili, że przedłużanie tego związku nie ma sensu, że nie ma on przyszłości. Ale nie pokłócili się. Ich miłość przerodziła się w przyjaźń, a Andrzej nadal pomaga Eli - wyznała znajoma Zapendowskiej.

Więcej o: