Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.
Pierwszy raz w historii festiwalu Millennium Docs Against Gravity powstanie Safe Space. Sala nr 6 w warszawskiej Kinotece przemieni się w inkluzywną przestrzeń do rozmów o psychologii oraz seksualności. Będą się tam także odbywały dyżury psychologiczne dla wszystkich osób, które w szczególny sposób poczuły się dotknięte przez festiwalowe filmy. W ramach wydarzenia odbędą się też spotkania z bohaterkami kampanii "Okres w moim życiu" i dziennikarkami Gazeta.pl.
Zobacz wideo
Millennium Doc Against Gravity. Zwiastun filmu ' Świadkowie Putina'
Gazeta.pl w Safe Space MDAG
W Safe Space MDAG każda osoba będzie mogła zabrać głos i poczuć się wysłuchana. To miejsce wolne od oceny i uprzedzeń, a także bezpieczna przystań dla wesołych i poważnych dyskusji oraz warsztatów i spotkań na temat wszystkich zjawisk, które kształtują wewnętrzny świat człowieka.
Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z bohaterkami kampanii "Okres w moim życiu" i dziennikarkami Gazeta.pl, które odbędzie się 14.05 o 15:30. Jego tematem jest Ubóstwo menstruacyjne w liczbach i w praktyce. W czasie warsztatowego spotkania postaramy się ukazać istotę i skalę problemu oraz porozmawiać o jego możliwych rozwiązaniach.
Z kolei 19 maja o 19:30 zastanowimy się, jak i gdzie rozmawiać o okresie i innych ważnych sprawach. O roli opowieści odwstydzających porozmawiają dr Alicja Długołęcka, Karolina Brzuszczyńska, Ola Hamkało, Joanna Biszewska i Magdalena Schejbal.
Gazeta.pl w Safe Space Gazeta.pl/Mdag
Pełny plan wydarzeń w ramach Safe Space
Piątek, 12 maja
- 18:20: Sex working w Polsce – otwarta dyskusja o branży tabu (Prowadzenie: Michał Tęcza)
- 19:30: Nowi Mężczyźni – premiera filmu krótkometrażowego Noizz.pl i dyskusja po filmie (Prowadzenie: Maciej Wernio (Noizz.pl), goście: Szymon Żurawski, Kamil Błoch i Michał Gulczyński)
Sobota, 13 maja
- 12:00–15:00: Żywa Biblioteka – porozmawiaj z bohaterami_kami kampanii MŁODE GŁOWY – Fundacja UNAWEZA (Agnieszka Bartoszewska, Weronika Snoch, Krysia Piątkowska, Dominik Kuc, Łukasz Bogusławski, Justyna Suchanek, Aleksandra Florkowska)
- 15:30: Wellbee: Terapeutyczna moc filmów – spotkanie z Anią Cyklińską
- 17:00: Świadomość, konfrontacja, czy terapia – jak media używają psychologii, żeby nas wspierać (Prowadzenie: Beata Kwiatkowska, gościnie: Iwona Zabielska-Stadnik, Joanna Gutral, Katarzyna Próchnicka, Agnieszka Zwiefka)
- 19:00: Być jak dziewczyna i Ciałokochanie – autorskie rozmowy o kobiecym ciele i odwadze w kontekście najnowszych książek Ani Tatarskiej i Martyny Kaczmarek (Prowadzenie: Karolina Błaszkiewicz)
Niedziela, 14 maja
- 12:00–15:00: Żywa Biblioteka – porozmawiaj z bohaterami_kami kampanii MŁODE GŁOWY. Fundacja UNAWEZA (Agnieszka Bartoszewska, Weronika Snoch, Krysia Piątkowska, Dominik Kuc, Łukasz Bogusławski, Justyna Suchanek, Aleksandra Florkowska)
- 15:30: Ubóstwo menstruacyjne w liczbach i w praktyce. Warsztatowe spotkanie ukazujące istotę i skalę problemu oraz rozwiązania. (Organizatorzy: Okresowa Koalicja i Gazeta.pl)
- 17:00 (spotkanie w Teatrze Studio) Prezentacja raportu Fundacji UNAWEZA – MŁODE GŁOWY (Spotkanie z Martyną Wojciechowską i Joanną Flis)
- 19:00: Nowe formy przemocy w internecie – jak sobie z nimi radzić? (Eksperci Fundacji SexedPL: Anna Ciucias i Michał Muskała)
Piątek, 19 maja
- 16:40: KPH: Tęczowe rodziny – warsztaty o języku inkluzywnym (Prowadzenie: Cecylia Jakubczak, gościnie: Ola i Karolina @mamo.patrz)
- 19:30: Rola opowieści odwstydzających. Jak i gdzie rozmawiać o okresie i innych ważnych sprawach? Spotkanie z bohaterkami kampanii "Okres w moim życiu" i dziennikarkami Gazeta.pl (Gościnie: dr Alicja Długołęcka, Karolina Brzuszczyńska, Ola Hamkało, Joanna Biszewska, Magdalena Schejbal)
Sobota, 20 maja
- 13:00: Terapia - czym jest i czy to coś dla mnie? Kiedy zgłosić się do psychoterapeuty, a kiedy do psychiatry? (Rozmowa z dr. Andrzejem Silczukiem, Chief Medical Officer Wellbee)
- 15:40: Warsztat z asertywności: JaSam/a - czyli właściwie jaki/a? (Ekspertka Fundacji SexedPL: Miri Palak)
- 18:00: O społeczności LGBT+ - warsztat o języku inkluzywnym (Prowadzenie: Cecylia Jakubczak, gość/gościni: Katarzyna Stryjek i Oleksandr Pohorelov)
Niedziela, 21 maja
- 15:00: Obraz substancji psychoaktywnych w kulturze i filmie. Czy jest prawdziwy? (Goście: Mestosław, Weronika Lewicka, Jerzy Afanasjew)
- 16:40: IT GIRLS: Kobiety w branży muzycznej. Od backstage’u po scenę (Gościnie: Magdalena Dubrawska i Małgorzata Lubelska)
- 18:20: KPH: Transpłciowość i niebinarność — warsztat o języku inkluzywnym