Grała w "Złotopolskich", ale karierę zrobiła w USA. Zagrała u boku Gary'ego Oldmana

Beata Poźniak mimo wyprowadzki do USA i rozwijania kariery aktorskiej nigdy nie zapomniała o Polsce. Aktorka zagrała między innymi w "Złotopolskich", a w Ameryce wystąpiła u boku Gary'ego Oldmana. Nie każdy wie, że kobieta pochodzi z Gdańska.

Beata Poźniak zadebiutowała w gdańskim "Teatrze Wybrzeże". W połowie lat 80. wyemigrowała do USA i tam postanowiła rozwijać swoją karierę. Początkowo zajmowała się modelingiem, a później skupiła na występach w filmach. Kobieta do dziś pojawia się w zagranicznych produkcjach, jednak nie zapomina o Polsce, która jest jej bliska. Nie każdy wie, że pojawiła się w popularnym, rodzimym serialu, "Złotopolscy". Co u niej słychać?

Zobacz wideo Gwiazdy narzekają na za niskie emerytury i ratują się dalszą aktywnością zawodową

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Beata Poźniak nigdy nie zapomniała o Polsce. "Sercem tu ciągle jestem"

Mimo prężnie rozwijającej się kariery w USA Beata Poźniak nigdy nie zapomniała o Polsce. W 2016 r. w rozmowie z portalem "Trójmiasto.pl" wyznała, że rodzinne miasto wciąż, mimo upływu lat, jest dla niej bardzo ważne. - Mówią, że "wyjechałam", ale ja sercem tu ciągle jestem, w dalszym ciągu u mamy. W tym mieście jest jakiś magnes, który przyciąga. Mimo że człowiek podróżuje i pracuje gdzieś po świecie, wraca do Gdańska. Poza tym tu były moje najważniejsze wspomnienia, momenty, gdzie się ukształtowałam, tu była pierwsza miłość, pierwsza szkoła, pierwszy teatr, pierwsza praca — wyznała. Aktorka zdecydowała się też na występy w rodzimych produkcjach. Pojawiła się między innymi w popularnym niegdyś serialu "Złotopolscy", w którym wcieliła się w Helenę Ziomek, przyjaciółkę Agaty Gabriel. 

 

Beata Poźniak zamieszkała w Los Angeles. To tu założyła własny teatr i rozwinęła skrzydła

Po pewnym czasie od przyjazdu do USA Beata Poźniak przeprowadziła się do "miasta aniołów", czyli Los Angeles. To właśnie w tym mieście założyła własny teatr, a później zdobyła rolę żony zabójcy prezydenta J.F.K. Kennedy'ego w filmie "JFK". Filmowym mężem Poźniak był Gary Oldman. Udział w produkcji pozwolił aktorce zyskać rozgłos i otworzył jej wiele drzwi, dzięki czemu zdobywała kolejne role.

 

Beata Poźniak oprócz aktorstwa zajmuje się reżyserią, maluje i rzeźbi. Bierze też udział w różnych inicjatywach społecznych — to właśnie ona była jedną z pomysłodawczyń wprowadzenia w USA konkretnej daty dnia kobiet. Pomysł spotkał się z aprobatą między innymi muzyka Steviego Wondera, aktorki Diane Lane i premierki Kanady, Kim Campbell. Aktorka dzieli życie między Polskę a USA. W 2001 r. wzięła ślub z Jeffreyem Danielsem i urodziła syna. Poźniak co jakiś czas publikuje na Instagramie nowe zdjęcia, w których czasem wraca wspomnieniami do dawnych lat.

Więcej o: