Modne fryzury z siwych włosów, które odejmą ci lat. Do niedawna passé, teraz to nowy trend

Siwe włosy jeszcze do niedawna były zakrywane i maskowane przez dojrzałe kobiety, ale ten trend się zmienia! Oto modne fryzury z siwych włosów idealne na lato 2023.

Jeszcze chwilę temu kobiety po 50-tce starały się za wszelką cenę maskować swoje "pierwsze oznaki starości". Na szczęście obecnie odchodzi się od tego trendu - jeśli chcesz maskować siwe włosy, śmiało, ale nie musisz tego robić. Z siwych, naturalnych włosów stworzysz równie piękne i odmładzające fryzury. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Fryzury z siwych włosów dla 50-latek. Nowy trend na salonach

Fryzury z siwych włosów mogą równie dobrze odmłodzić co farbowane włosy. Na szczęście tegoroczny trend pozwala kobietom uwolnić się okowów maskowania siwych włosów i farbowania ich, nawet jeśli tego się nie chce. Blogerki 50+ również promują akcje niebania się swoich szarawych kosmyków - możesz w nich być tak samo piękna. Jeżeli jednak wolisz farbować włosy, bo lepiej czujesz się w kolorze - śmiało! 

 

Ten sezon to powrót do łask grzywki - jako curtain bangs i jako prostą, najbardziej znaną nam grzywkę. To świetny sposób na odświeżenie wyglądu oraz wymodelowanie twarzy. Prosta grzywka przysłoni nieco większe czoło oraz stworzy ładną ramę. Za to curtain bangs pięknie wymodelują i wykonturują. 

Proste siwe włosy. Modne fryzury dla pań po 50-tce

Siwe półdługie włosy z różnymi szaro-białymi przejściami potrafią dodać kobiecie pazura oraz pewności siebie. Taka długość jest bezpieczna i wciąż daje wiele stylizacyjnych możliwości, np. zgrabne upięcia na klamrę czy subtelne fale. Blogerki 50+ inspirują kobiety, aby nie wstydziły się pokazywać swoich siwych włosów - wszak te mogą dodawać ci uroku i wcale nie muszą postarzeć. 

 

Jedną z hitowych fryzur dla 50-latek są falowane włosy. Pamiętaj jednak, aby były to subtelne, delikatne fale, a nie loki o mocnym skręcie - takie fryzury są już zdecydowanie niemodne i mogą postarzeć. W tym sezonie uwielbiane są też proste upięcia na ozdobną klamrę. 

Krótkie włosy dla 50-latek. Odmładzające fryzury z siwych włosów

Krótkie włosy to jedna z najczęstszych fryzur wśród 50-latek - nie da się ukryć. Krótkie fryzury są bardzo wygodne i lekkie, szczególnie idealne latem. Dodatkowo nie sprawiają aż takich problemów z modelowaniem, choć to pewnie temat do dyskusji. Zauważalny trend wśród kobiet po 50-tce o krótkich włosach to fryzury z krótszym, stopniowo cieniowanym tyłem i dłuższym przodem zakończonym grzywką na bok. Taka fryzura sprawia, że włosy są dużo lżejsze, a przy tym przód świetnie wymodeluje twarz. 

Więcej o: