Te sukienki to połączenie elegancji z wakacyjnym urokiem. Nawiązują do ulubionego stylu Coco Chanel

Szukając sukienki idealnej na wiosnę i lato, warto zwrócić uwagę na pewien konkretny styl. Do mody wprowadziła go Coco Chanel i wciąż zachwyca. Koszulowe sukienki w marynarskie pasy są znowu modne.

Styl marynarski opiera się wszelkim trendom i niezmiennie powraca każdej wiosny i latem. Cenią go panie kochające klasykę, a jednocześnie pewien wakacyjny luz. Jego znakiem rozpoznawczym są paski, które zachwyciły Coco Chanel. To ona postanowiła wprowadzić je do mody damskiej, dając początek blezerom, swetrom i sukienkom w paski. Teraz warto poszukać swojej idealnej sukienki w tym stylu. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Modowy fenomen, który wciąż ma się dobrze. Styl marynarski jest ponadczasowy

Trudno powiedzieć, co dokładnie marynarskie pasy mają w sobie takiego, jednak szybko zrobiły furorę w świecie mody. Styl marynarski to nie tylko wzór, ale również konkretne kolory: granat, biel, czerń, czerwień i złoto. To paleta idealnie dopełniających się barw, które zawsze wyglądają spójnie i elegancko. Pasują też do wielu typów urody i na różne okazje.

 

Styl marynarski można interpretować na wiele sposobów. Hitem są sweterki i koszule w paski, które latem możemy nosić z białymi spodniami. Coco Chanel jednak wstępnie miała inny pomysł, to ona jest pomysłodawczynią koszulowej sukienki, która wciąż jest niezwykle popularna.

Krótka historia koszulowej sukienki. Ta w marynarskie paski to wakacyjny hit

A było to tak: Coco Chanel wybrała się na wyścigi konne ze swoim przyjacielem. Nawet na widowni w upale było jej niewygodnie, dlatego też poprosiła go o pożyczenie koszuli. Zupełnie zaskoczony zgodził się, a Coco z gracją spięła ją paskiem w talii, podwinęła rękawy i tak oto zszokowała towarzystwo. Prototyp stał się obiektem jej prac, koszulowa sukienka wciąż miała guziki i pasek, jednak fason dostosowała do kobiecej sylwetki i wprowadziła do stylu marynarskiego, dodając granatowe paski. I właśnie takich sukienek warto poszukać na lato. 

 

Z czym je łączyć? Pasować do nich będą espadryle, subtelne brązowy lub białe klapki, lub sandałki z paseczkami. Oczywiście kropką nad "i" będzie brązowy pasek w talii i zupełnie wakacyjna torebka koszyk. 

Więcej o: