Ten egzotyczny wzór znowu powraca do łask. Sukienki z nim będą hitem tego sezonu

Ma azjatyckie korzenie, ale szybko przyjął się na całym świecie. Batik to najwyższa forma wyjątkowego podejścia do tkaniny. Sukienki z batikowymi wzorami znowu są modne.

Pierwotnie oznacza ręczne farbowanie tkaniny. Metoda nakładania wosku i naprzemienne wkładanie tkaniny do wody z barwnikiem pozwala uzyskać fantazyjne i niepowtarzalne tkaniny. Z krajów azjatyckich szybko przywędrował do Europy i zrobił tu prawdziwą furorę. Teraz batikowe wzory znowu cieszą się dużym uznaniem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Batik współcześnie. Zawsze oryginalny i przypominający o wakacjach

Ręczne farbowanie tkanin to sztuka sama w sobie i choć warto wspierać rękodzielników, to dostanie oryginalnego batiku u nas łatwe nie jest. Wiele marek wprowadziło do swoich kolekcji wzory imitujące batik. I to właśnie one zrobią furorę późną wiosną i latem. Jest on bardzo charakterystyczny, z miejsca przyciąga uwagę, a i nie da się nie zauważyć jego iście wakacyjnego charakteru. 

 Jak nosić batik? Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Batik nie jedno ma imię. Może mieć postać nieregularnego cieniowania i przenikania kontrastowych kolorów, jak i bardzo precyzyjny misterny wzór. Zawsze jednak naśladuje ręczne malowanie. Batikowe bluzki to świetna propozycja na co dzień, jeśli chcemy urozmaicić stylizację z nieco zwyczajnymi spodniami. 

 

Prym jednak wiodą sukienki ze wzorem nawiązującym do tej techniki malowania. Będą absolutnym hitem latem. Wyglądają nieco hipisowsko i bardzo stylowo. 

 

W tym przypadku możemy naprawdę szaleć z fasonami, jednak największe wrażenie robią sukienki maxi, jak również spódnice. Są nieco egzotycznie, będą idealne na wakacyjne urlopy i różnego rodzaju wyjazdy.

Więcej o: