102-latka zdradziła sekret swojej długowieczności. Jest jedna rzecz, którą robi rano

Gladys McGarey to praktykująca lekarka, która w tym roku obchodziła wspaniałą rocznicę. Brytyjka skończyła 102 lata. Na konferencji TEDex Talks podzieliła się swoimi przemyśleniami i wskazówkami, które przez lata pomogły jej zachować imponującą formę fizyczną i przyczyniły się do jej długowieczności.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Joanna Opozda opowiedziała o problemach ze zdrowiem po ciąży i zaapelowała do fanek

Jej przemówienie było niewiarygodnie inspirujące, czego dowodem są m.in. liczne wyrazy uznania w komentarzach pod opublikowanym filmem.

 

Gladys McGarey jest również autorką książek. Kilkanaście lat temu napisała o tym, jak znaleźć w swoim życiu cel i kultywować go. Podzieliła się również sześcioma sekretami, które były drogą do jej szczęścia i zdrowia.

 

102-latka wykorzystała swoją medyczną wiedzę, płynącą z wieloletniej praktyki zawodu. Jak sama stwierdza, medyczne doświadczenie nauczyło ją jak żyć długo, w szczęściu i z przyświecającymi wartościami.

Sekret do długiego i szczęśliwego życia? 102-latka dzieli się bezcennymi radami

Zdaniem lekarki przede wszystkim należy wyeliminować z życia niepotrzebny stres. Według ekspertki największe szczęście w życiu osiągają osoby, które potrafią pozostawić złe przeżycia i doświadczenia za sobą. Nie wracają do nich myślami, nie przysparzając sobie tym samym zbędnego stresu.

 

Lekarka podkreśla, że życie jest zbyt krótkie, aby wciąż wracać do pewnych aspektów z przeszłości, które zwyczajnie nam nie służą.

Nawykiem, który przez lata przynosił mi zdrowie i szczęście, jest umiejętność budowania wszystkiego od nowa, niezależnie od tego, czy jest to związek, ścieżka kariery czy projekt

- mówiła podczas swojej inspirującej przemowy. Dodawała, że ogromną rolę w zbudowaniu w niej takiej postawy odegrała jej mama.

Najszczęśliwsi ludzie wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby przejść dalej i zapomnieć o tym co było wcześniej. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby żal zniknął 

- dodawała lekarka. 

 

Kolejną rzeczą jest np. częste wypowiadanie na głos słów, które są dla nas ważne i pozwalają odgonić negatywne myśli, cofające nas do złych przeżyć. Np.: "To nie znaczenia".

 

Można też wybrać inne zdanie, które pozwoli nam uwolnić się od ciągłego powracania do złych doświadczeń. Gladys mówiła również, że zaprzestanie ciągłego zawracania sobie głowy rzeczami, które nie mają znaczenia, pomogło jej stawić czoła najtrudniejszym życiowym wyzwaniom.

"Możesz nawet pozwolić sobie trochę potańczyć"

Gladys zdradziła również, że od lat  rano robi jedną rzecz, która przez resztę dnia zapewnia jej dobry humor i samopoczucie. Brzmi niepozornie, ale stanowi ważny element jej codziennego harmonogramu. 102-latka mówiła, że zaraz po obudzeniu słucha muzyki, która napawa ją optymizmem. Zaraz potem wybiera się na krótki spacer, aby natychmiast po przebudzenia zaczerpnąć świeżego powietrza. Najczęściej spaceruje po prostu po okolicy, wokół swojego domu

Podczas chodzenia pozwól swojemu ciału poruszać się luźno i swobodnie. Możesz nawet pozwolić sobie trochę potańczyć

- wskazuje Grace.

Źródła: Youtobe/Instagram/CNBC

Więcej o: