Zrób jedną rzecz. Petunie rozkwitną zdecydowanie szybciej. "Nigdy bym nie pomyślała"

Jak prawidłowo zadbać o petunie, aby wypuściły wiele nowych pąków? Przy pielęgnacji rośliny należy pamiętać o jednej czynności, żeby przyspieszyć ich rozkwit. Poznaj sprawdzony trik i najważniejsze informacje o uprawie tych pięknych kwiatów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Petunia to jedna z najpopularniejszych roślin w naszych ogrodach. Choć kwiat potrafi być prawdziwym wyzwaniem dla początkujących, jego piękny wygląd w pełni wynagradza trudy w pielęgnacji. Co zrobić, aby rozkwitł zdecydowanie szybciej? Wystarczy, że zapamiętasz tę czynność, a łodygi wypuszczą ogrom nowych pęków.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak dbać o petunie, aby pięknie zakwitły? Rośliny nie znoszą suszy

Przy uprawie petunii musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie możesz zapomnieć o regularnym podlewaniu rośliny. Kwiaty bardzo źle znoszą susze. Regularnie sprawdzaj, czy ziemia, w której są zasadzone, jest wilgotna. Późną wiosną i latem podlewaj je nawet dwa razy dziennie. Petunie uwielbiają dobrze nasłonecznione miejsca, jednak zdecydowanie lepiej rosną przy rozproszonym świetle. Pamiętaj jednak, że zbyt dużo cienia może spowolnić ich rozwój. 

Delikatne kwiaty źle znoszą działanie wiatru. Wybierając miejsce, w którym je zasadzisz, upewnij się, że będą przed nim osłonięte. Rośliny najlepiej rozwijają się w glebie o lekko kwasowym odczynie (5,5-6,5 pH). Podłoże musi także być żyzne i dobrze przepuszczalne, aby petunie mogły swobodnie czerpać wilgoć z ziemi.

Sprawdzony trik na petunie. Dzięki niemu zakwitną zdecydowanie szybciej

Przy pielęgnacji petunii należy zwracać uwagę na stare kwiaty. Regularnie usuwaj przesuszone pąki, aby zrobić miejsce na nowe. Co więcej, nie pozbywaj się jedynie kwiatostanu, ale obcinaj bądź wyrywaj końcówki łodyg. Jeśli nie chcesz używać sekatora, podobny efekt da ich ściskanie. W ten sposób dasz znać roślinie, że powinna w tym miejscu zakwitnąć na nowo. Ten niezawodny trik zaprezentowała tiktokerka o nicku originaltulip. Po komentarzach widzów można stwierdzić, że jest to jeden z mniej znanych sposobów na przyspieszenie kwitnienia petunii.

Oglądający byli zaskoczeni sposobem zaprezentowanym przez tiktokerkę. Wielu z nich przyznało, że przez lata w zły sposób usuwali stare pąki.

Robiłam to źle od tak dawna
Nigdy bym o tym nie pomyślała
Dzięki, nie wiedziałam o tym. Zawsze tylko usuwałam stare kwiaty.
Więcej o: