Posadź te rośliny, a szerszenie będą omijać ogród z daleka. Zapach zybko i skutecznie je odstraszy

Szerszenie bywają niezwykle niebezpieczne, a gdy założą gniazdo w naszym ogrodzie, należy jak najszybciej się ich pozbyć. Warto jednak działać zawczasu i zapobiec osiedlaniu się szerszeni na naszej posesji. Przydatne okazują się pewne rośliny, które mają działanie odstraszające.

Użądlenie szerszenia niesie ze sobą niemiłe konsekwencje, dlatego, kiedy dostrzeżemy obecność tych owadów w naszym ogrodzie, należy być wyjątkowo ostrożnym. W walce z szerszeniami przydatne okazuje się posadzenie kilku roślin, które mają działanie odstraszające. Szerszenie będą trzymały się z daleka od twojej działki.

Zobacz wideo Największy gatunek szerszenia na świecie pojawił się w USA

Jak wygląda szerszeń? Wyglądem przypomina dużą osę

Szerszenie to owady z gatunku osowatych i chociaż w przyrodzie są pożyteczne, ponieważ zjadają inne owady, stanowią duże zagrożenie dla człowieka. Ukąszenie może doprowadzić do silnej reakcji alergicznej, co może skutkować nawet śmiercią. Z wyglądu przypominają dużą osę i występują głównie w lasach. Gniazda zakładają najczęściej w konarach drzew, chociaż zdarza się, że osiedlają się także w naszych ogrodach, na poddaszach, a także w szczelinach budynku. Gniazdo szerszeni łatwo rozpoznać, gdyż wygląda, jakby było wykonane z papieru. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Posadź te rośliny. Szerszenie nie lubią ich zapachu i będą omijać twój ogród szerokim łukiem

Aby zapobiec osiedlaniu się szerszeni na działce, warto posadzić rośliny odstraszające. Szerszenie nie znoszą zapachu czosnku, pelargonii i bratków. Z pewnością nie zbudują również gniazda w pobliżu bazylii, tymianku, lawendy, nagietka i mięty pieprzowej, dlatego posadzenie tych roślin w ogrodzie skutecznie je odstraszy. Pamiętajmy, że jeśli zobaczymy, że w ogrodzie szerszenie uwiły gniazdo, powinniśmy jak najszybciej poinformować straż pożarną lub firmę zajmującą się usuwaniem między innymi gniazd os, a także szerszeni. Samodzielnie nie należy go usuwać, ponieważ szerszenie są agresywne i takie działanie może narazić nas na duże niebezpieczeństwo.

Więcej o: