Podział na okazje i "magiczna liczba" biustonoszy, które powinny znaleźć się w szafie. 90% kobiet robi to źle

Przyjmuje się, że większość kobiet nosi źle dobrane biustonosze. Kupowane w biegu, często "na oko". A wystarczy jedna wizyta u specjalistki, by nasza pewność siebie i samopoczucie poszybowały znacząco w górę.
Zobacz wideo Daria Ładocha: "To było moje marzenie, żeby stworzyć ubrania, w których nie będzie wystawać mi brzuch"

Kobieca szafa skrywa wiele tajemnic. Każda kobieta ma swój styl, ulubione kolory, części ciuchów bez których nie wyobraża sobie funkcjonować. Ale nie każda kobieta sama potrafi znaleźć swój fason i modele ubrań, w których świetnie wygląda i doskonale się czuję. Może jednak w tym celu udać się na konsultacje, a nawet wspólne zakupy, ze stylistką która ją pokieruje i podpowie co najlepiej sprawdzi się w jej szafie. Zanim jednak zajmiemy się ubraniami, powinniśmy przyjrzeć się bieliźnie. Dobrze dobrany biustonosz to podstawa, nie tylko świetnego samopoczucia, ale również wyglądu. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość kobiet nosi źle dobraną bieliznę

Szacuje się, że niemal 90% kobiet ma źle dobrane biustonosze. Ciała kobiet się zmieniają, rozmiar biustonosza powinien być na bieżąco dobierany, tak by zawsze odpowiednio spełniał swoją funkcję. Przynajmniej raz w roku, kobieta powinna udać się do brafiterki, by pod okiem specjalistki dobrać biustonosz idealny do własnych potrzeb. Jedna z ekspertek od biustonoszy, w wywiadzie udzielonym dla The Sun, przyznała że istnieje "magiczna liczba" biustonoszy, które powinny znaleźć się w każdej kobiecej szafie. Według niej to 10. Powinny być one kupione z myślą o ich funkcjonalności - na dzień, sportowe oraz eleganckie.

Wizyta u brafiterki powinna być obowiązkiem każdej kobiety, przynajmniej jeden raz

Choć, jak podkreśliła kobieta, nie ma żadnych konkretnych dowodów, ale różne badania ekspertów dowiodły, że przeciętnie kobieta posiada 5 biustonoszy w swojej szafie. Oczywiście różnice w stylu życia różnych kobiet, mogą spowodować, że jedna będzie potrzebowała ich więcej niż 10, druga znacznie mniej. Według ekspertki najważniejsze jest przede wszystkim, by kobiety uświadomiły sobie, że wizyta u brafiterki może zdziałać cuda. Dobrze dobrany biustonosz podnosi biust i odsłania talię, poprawia wygląd całej sylwetki - sprawia wrażenie, że sylwetka wygląda na lżejszą. Poza tym daje odpocząć kręgosłupowi, zwiększa świadomość własnego ciała i przede wszystkim podnosi wzrost pewności siebie. Wiele kobiet już się przekonało, że jedna taka wizyta znacznie odmieniła ich samopoczucie i codzienność.

Źródło: thesun.co.uk

Więcej o: