Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.
Blanka oczarowała widownie w półfinale Eurowizji. Szczególne wrażenie na ekspertach i internautach układ taneczny, który przygotowała do utworu "Solo". "Blanka wymiata", "Polska Shakira", "Nie byłem do niej przekonany, ale ten taniec jest świetny", "Jak Jennifer Lopez" - zachwycali się internauci. Nic dziwnego, że przeszła do finału. W końcu osoby o tym imieniu odznaczają się talentami artystycznymi i lubią, jak wszystko idzie po ich myśli.
Imię Blanka wywodzi się z języka francuskiego, a konkretnie od słowa 'Blanche'. Niektóre źródła jednak wskazują jego pochodzenia na język starogermański i słowa 'blankus', 'blanchus'. Oznaczają one kolor biały bądź jasny odcień.
Mówi się, że osoby, które noszą to imię, nie boją się życia i mają silny charakter. Są zdecydowane i konkretne, a także nie boją się bronić swoich racji i przekonań. Cechuje je ogromna pewność siebie i nie lubią prosić o pomoc innych. Wysoko cenią sobie niezależność. Blanki mają wybuchowy temperament i trudno jest im zapanować nad emocjami. Niezbyt dobrze radzą sobie z niepowodzeniami i zawsze chcą, aby wszystko szło po ich myśli. To prawdziwe artystki - twórcze, kreatywne i odważne. Często odnoszą sukcesy.
W Polsce imię Blanka nosi 24233 kobiet i znajduje się na 136. miejscu pod względem popularności. Jego patronką jest święta Blanka Kastylijska, która urodziła się w Hiszpanii jako córka króla Kastylii – Alfonsa IX i Eleonory Angielskiej. Gdy skończyła 11 lat, zaręczyła się z następcą tronu francuskiego. W swoim życiu kierowała się wiarą i nie wstydziła się otwarcie deklarować swojej wiary w Boga. Śluby zakonne przyjęła rok przed śmiercią. Zmarła 26 lub 27 listopada 1252 r.