Blanka podbiła Eurowizję. Teraz rodzice chcą tak nazywać dzieci. "Czy to święte imię?"

Rodzice, którzy jeszcze nie wybrali imienia dla swojej córki, mogą potraktować półfinał 67. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji jako inspirację. Po występie Blanki w sieci zawrzało, a internauci zastanawiają się nie tylko, ile lat ma reprezentantka Polski, ale również, czy jej imię należy do świętych. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć na temat imienia Blanka.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Blanka oczarowała widownie w półfinale Eurowizji. Szczególne wrażenie na ekspertach i internautach układ taneczny, który przygotowała do utworu "Solo".  "Blanka wymiata", "Polska Shakira", "Nie byłem do niej przekonany, ale ten taniec jest świetny", "Jak Jennifer Lopez" - zachwycali się internauci. Nic dziwnego, że przeszła do finału. W końcu osoby o tym imieniu odznaczają się talentami artystycznymi i lubią, jak wszystko idzie po ich myśli. 

Zobacz wideo Blanka opowiedziała o relacji z Jannem

Co oznacza imię Blanka i jakie cechy charakteru mają osoby, które je noszą?

Imię Blanka wywodzi się z języka francuskiego, a konkretnie od słowa 'Blanche'. Niektóre źródła jednak wskazują jego pochodzenia na język starogermański i słowa 'blankus', 'blanchus'. Oznaczają one kolor biały bądź jasny odcień. 

Mówi się, że osoby, które noszą to imię, nie boją się życia i mają silny charakter. Są zdecydowane i konkretne, a także nie boją się bronić swoich racji i przekonań. Cechuje je ogromna pewność siebie i nie lubią prosić o pomoc innych. Wysoko cenią sobie niezależność. Blanki mają wybuchowy temperament i trudno jest im zapanować nad emocjami. Niezbyt dobrze radzą sobie z niepowodzeniami i zawsze chcą, aby wszystko szło po ich myśli. To prawdziwe artystki - twórcze, kreatywne i odważne. Często odnoszą sukcesy.

Czy Blanka to święte imię?

W Polsce imię Blanka nosi 24233 kobiet i znajduje się na 136. miejscu pod względem popularności. Jego patronką jest święta Blanka Kastylijska, która urodziła się w Hiszpanii jako córka króla Kastylii – Alfonsa IX i Eleonory Angielskiej. Gdy skończyła 11 lat, zaręczyła się z następcą tronu francuskiego. W swoim życiu kierowała się wiarą i nie wstydziła się otwarcie deklarować swojej wiary w Boga. Śluby zakonne przyjęła rok przed śmiercią. Zmarła 26 lub 27 listopada 1252 r.

Więcej o: