Jak poradzić sobie z bezlitosnymi komarami? Zrób domowy spray za kilka zł

Sezon grillowy rozkręca się na całego. Temperatura za oknem coraz częściej pozwala nam spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety, czasem podczas błogiego relaksu mogą przeszkadzać nam nieproszeni goście, czyli... komary! Jak sobie z nimi poradzić? Nasz mykowy ekspert Tomasz Pazdyk ma na to trzy sposoby.

Więcej domowych porad znajdziecie na Gazeta.pl

Gdy za oknem robi się coraz cieplej, przyroda budzi się do życia. Robią to również owady, w tym komary, które już wkrótce pojawią się w naszych ogródkach i mieszkaniach. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo preparatów, które się z nimi uporają, ale może nie warto kupować gotowych produktów, a zrobić je samemu w domu? Tomek Pazdyk w najnowszym odcinku "Myka" pokaże wam, jak to zrobić. 

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Jak pozbyć się komarów? Zrób domowy spray za kilka zł

Jednym ze sposobów na pozbycie się komarów jest zrobienie domowego sprayu. Do jego przygotowania potrzebujecie zaledwie dwóch produktów: alkoholu i ulubionego olejku o zapachu rozmarynowym, goździkowym czy cytrynowym. Wystarczy oba produkty wlać do atomizera i spryskać nimi ciało. 

Jak się pozbyć komarów? Odstrasz je zapachem 

Okazuje się, że komary nienawidzą zapachu cebuli, dlatego jeśli chcemy się pozbyć tych nieproszonych gości, postawcie na parapecie lub stole miseczki wypełnione właśnie tym warzywem. Już po chwili wszystkie owady znikną, a wy będziecie mogli cieszyć się wypoczynkiem.

Jeśli jednak zapach cebuli przeszkadza nie tylko komarom, lecz także wam, mamy alternatywę. Jest ona równie intensywna i skuteczna. Wystarczy, że zwykłą gąbkę, np. taką do mycia naczyń, nasączycie octem i odstawicie na parapet. Komary znikną w mgnieniu oka. 

Jak się pozbyć komarów? Zainwestuj w świeczkę 

Oczywiście jednym z najprostszych, ale nieco droższych sposobów na pozbycie się komarów jest kupno specjalnej świeczki, która je odstraszy. Taką świeczkę możecie również przygotować sami. Pamiętajcie, że komary nie lubią cytrusowych i ziołowych zapachów. 

Więcej o: