Spełniła marzenie i wystąpiła w "The Voice of Poland". Zmarła na raka niedługo po castingu

W czwartej edycji "The Voice of Poland" wszyscy zachwycili się Katarzyną Markiewicz. Historia kobiety wzruszyła jurorów i widzów. Śmiertelnie chora uczestniczka dostała się do kolejnego etapu show. Niestety, zmarła niedługo po udziale w programie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kasia Markiewicz zdecydowała się wystąpić w czwartej edycji "The Voice of Poland". Kobieta zdecydowała się na utwór Ozzy'ego Osbourne'a "Dreamer". Rockowa ballada w wykonaniu piosenkarki zachwyciła Justynę Steczkowską, która odwróciła swój fotel. Marek Piekarczyk wyczuł jednak, że wybór smutnego utworu miał głębsze znaczenie.

Zobacz wideo Anna Karwan otworzyła się na temat córki. Wyśle ją do „The Voice Kids"?

"Jestem w rozpaczliwym momencie mojego życia". Pomimo choroby zdecydowała się spełnić marzenie

W ostatnim momencie, gdy orkiestra odgrywała końcowe nuty piosenki, swój fotel obróciła Justyna Steczkowska. - Przeczysz wszystkiemu temu, czego ja wymagam od wokalisty, ale dlaczego to zrobiłam: nie wiem - przyznała wokalistka. Zaraz po niej głos zabrał Marek Piekarczyk. Leader TSA zauważył, że w wykonaniu uczestniczki można było odczuć prawdziwy smutek. Markiewicz odpowiedziała mu, że za wyborem piosenki ukrywa się głębszy powód.

- Jestem w takim, powiedzmy, delikatnie mówiąc, rozpaczliwym momencie mojego życia - przyznała Kasia - To są emocje, które chciałam przekazać i cieszę się, że tak mówisz, bo to znaczy, że mi się udało - podkreślała. Okazało się, że uczestniczka od 2012 roku walczy z rakiem.

Przeszła do kolejnego etapu. Przez chorobę nie zdążyła w nim wystąpić

Próbowała 4 różne rodzaje chemii, jednak żadna z metod leczenia nie polepszyła jej stanu zdrowia. - Spełniam swoje marzenia po prostu - skwitowała. Wyznanie Markiewicz wzruszyło wszystkich. Justyna Steczkowska przytuliła ją ze łzami w oczach. Zarówno jury, jak i widzowie zastanawiali się, co dzielna uczestniczka pokaże w dalszych etapach programu

 

Przed jej śmiercią inni uczestnicy talent show przygotowali dla niej charytatywny koncert. Występ miał nie tylko pomóc w walce z chorobą, ale również uświadamiać widzów o badaniach profilaktycznych. Niestety 23 marca 2014 roku 38-latka zmarła w wyniku powikłań wywołanych przez chorobę. 

Więcej o: