"Ranczo". Tak dziś wygląda słynny dom wójta. Internautka podzieliła się nagraniem

Serialu "Ranczo" raczej nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności. Perypetie mieszkańców wsi Wilkowyje zapadły widzom w pamięci na lata, najpewniej dzięki barwnej fabule i wyjątkowym postaciom. Jedną z nich był wójt gminy, Paweł Kozioł. Jak dziś wygląda jego słynna posiadłość?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na przestrzeni lat widzowie pokochali "Ranczo" za wyjątkowe poczucie humoru i świadome przejaskrawienie pewnych cech przedstawicieli danych grupy społecznych. Nic więc dziwnego, że postacią spragnioną władzy, impulsywną i zawziętą stał się wójt gminy Wilkowyje. Mimo wszystko Paweł Kozioł nie wzbudzał w widzach niechęci i irytacji, wręcz przeciwnie. W jego słynnej posiadłości odegrano wiele kultowych scen, które zapadają w pamięć. Jedna z użytkowniczek TikToka udostępniła nagranie, pokazując, jak obecnie wygląda dom wójta z "Rancza". 

Z wizytą w Wilkowyjach 

Wydaje się, że słynna produkcja TVP zawładnęła sercami Polaków. Od emisji ostatniego odcinka minęło już blisko siedem lat. W związku z tym fani serialu - oprócz oglądania kolejnych odcinków na nowo - nierzadko decydują się na ucieczkę przed tęsknotą za barwnymi postaciami, humorem i fabułą. Najlepiej do miejscowości Wilkowyje.

Fikcyjna wieś stała się bowiem perłą turystyczną. W rzeczywistości znajduje się w miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. Właśnie tam trafimy na kościół i sklep Krystyny Więcławskiej, przed którym nie mogłoby zabraknąć kultowej ławeczki. Jednak lokalizacji, w których kręcono serial "Ranczo", jest kilka. Niektóre obiekty porozrzucane są po różnych zakątkach Polski -  jak słynny dworek Lucy oddalony niemal 130 km od wsi Jeruzal. Z kolei dom wójta znajduje się we wsi Latowicz Rozstanki, w budynku numer 33. - Dom i okalający go ogród, pełen krzewów ozdobnych i kwiatów, jest prywatną posesją. Właściciele wynajmowali go od pierwszej serii "Rancza", kiedy to ich dom "wygrał casting" na rezydencję wójta Wilkowyj - podaje "Telemagazyn".

 

Niezwykła posiadłość

Słynny dom z założenia miał odzwierciedlać gust wójta i jego żony Haliny Kozioł. Ekipa produkcji zadbała o najdrobniejsze szczegóły, które mogłyby uwydatnić nowobogackie upodobania jego mieszkańców. Jest więc boazeria, skórzane kanapy, kredens z porcelaną czy kiczowate obrazki na ścianach. - W salonie dokonaliśmy najmniej adaptacji, bo od początku pasował do postaci Wójta i Wójtowej. Naszym autorskim pomysłem scenograficznym jest plansza z szablami - mówi dekoratorka wnętrz Agata Kapturkiewicz-Mrowiec cytowana przez portal "Interia". 

Jakiś czas temu słynną posiadłość wójta odwiedziła jedna z użytkowniczek TikToka. Internautka udostępniła na swoim koncie krótki materiał wideo, który przedstawia, jak na przestrzeni lat zmienił się dom jednego z głównych bohaterów "Rancza". Okazuje się, że zmiany są niewielkie; właściciele zdecydowali się jedynie na drobny remont, mający odświeżyć wygląd posesji. Fakt ten ucieszył fanów, którzy z sentymentem odnoszą się do serialu i lokalizacji, w których powstawało "Ranczo". 

Źródła: TikTok, Telemagazyn, Interia

Więcej o: