Większość ludzi źle używa perfum. Ekspertka: To zmienia wszystko

Emelia jest samozwańczą ekspertką od wonności. Na Instagramie publikuje posty pod nickiem professor.perfume. Na jej profilu można znaleźć rady dotyczące używania i przechowywania perfum. Ostatnio zwróciła uwagę na to, że większość ludzi używa ich niepoprawnie.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Sięgamy po flakonik, rozpylamy perfumy na skórę i chcemy cieszyć się pięknym zapachem przez cały dzień — według Emelii mało prawdopodobne jest, że nasze życzenie się spełni. Żeby zapach utrzymał się na skórze jak najdłużej, ekspertka radzi najpierw wymieszać esencję perfum z balsamem do ciała i rozprowadzić go na skórze. W nagraniu opublikowanym na Instagramie podzieliła się też innymi trikami.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak używać perfum? "To zmienia wszystko"

Filmik, który opublikowała na Instagramie, polubiło ponad 15 tys. osób. "Po raz pierwszy zmieszasz olejek perfumowany z balsamem i odkryjesz, że zapach będzie o wiele trwalszy" - zachęciła w opisie. Potem zaprezentowała, jak to zrobić. Ekspertka najpierw umieściła na dłoni niewielką porcję balsamu, a następnie dodała do niej kilka kropli olejku. Potem roztarła balsam w dłoniach i na koniec nałożyła go na skórę.  Zachęciła też do wcierania olejku zapachowego we włosy.

 

A potem zwróciła się do osób, które nie używają olejków. "Jeśli nie masz pasującego olejku perfumeryjnego, możesz również spryskać dłoń perfumami i zmieszać je z bezzapachowym kremem" - wyjaśniła, a potem dodała: "Po prostu poczekaj, aż alkohol wyparuje z dłoni i upewnij się, że używasz SPF, jeśli będziesz na słońcu".

Zdania podzielone

Internauci z entuzjazmem zareagowali na radę Emelii. "Biegnę to zrobić", "Koniecznie muszę spróbować", "Robię tak z olejkami eterycznymi" - pisali w komentarzach. Były jednak osoby, które uznały, że jej metoda jest szkodliwa. W przeszłości wielu ekspertów przestrzegało przed wcieraniem perfum w nadgarstki. M.in. perfumiarz Francis Kurkdjian tłumaczył w rozmowie z magazynem Vogue, że to rozgrzewa skórę, która wytwarza naturalne enzymy zmieniające przebieg zapachu. Niektórzy zauważyli też, że mieszanie perfum z balsamem i smarowanie nimi ciała może przyczynić się do wysuszania skóry, a nawet poparzeń słonecznych.

Więcej o: