Prezent na Dzień Matki: inspiracje na podarunki dla ukochanej mamy. Te upominki z pewnością przypadną jej do gustu!

Prezent na Dzień Matki - nastręcza nieraz sporo trudności w wyborze tego, co najlepiej podarować. Jak podjąć decyzję? Poznaj inspiracje, które mogą Ci w tym pomóc!

Prezent na Dzień Matki: jak wybrać podarunek dla jednej z najważniejszych osób w naszym życiu

Prezent na Dzień Matki to nie najłatwiejszy wybór, ponieważ mama jest z reguły bardzo istotną dla nas osobą. Chcemy więc, by w tym niezwykłym dniu otrzymała coś, co sprawi jej przyjemność i będzie wyjątkowe. Możliwości jest bardzo wiele, a decyzja w zasadzie zależy głównie od zasobności naszego portfela, czasu na poszukiwania, naszej pomysłowości i tego, co lubi rodzicielka. Inspiracji jest co niemiara, począwszy od tradycyjnych kwiatów, przez biżuterię, bo wizyty w spa. Jak jednak dokonać właściwego wyboru? Oto kilka pomysłów i wskazówek, które mogą ułatwić podjęcie decyzji.

Niestandardowe pomysły na prezent na Dzień Matki

Najczęściej wybieraną formą upamiętnienia tego dnia jest tradycyjny bukiet kwiatów lub też rośliny doniczkowe. Dlatego też tego dnia półki kwiaciarni uginają się wręcz od ilości barwnych kwiatów i wiązanek. Można jednak wyjść trochę poza klasyczny model podarunków i dać coś innego. Oczywiście dołączenie symbolicznego kwiatu też będzie mile widziane, zwłaszcza jeśli ów będzie należał to tych, które lubi nasza mama. Pomysły na prezent na Dzień Matki, które wykraczają poza tradycyjne, to np.:

 • wykupienie wymarzonych zabiegów w SPA,
 • zabranie mamy na weekend w miejsce, które od dawna chciała odwiedzić,
 • voucher do salonu piękności,
 • voucher na sesję zdjęciową w plenerze lub innych wybranym miejscu,
 • skórzany organizer i kalendarz z dedykacją i grawerunkiem,
 • voucher na zakupy w ulubionym sklepie (np. odzieżowym lub drogerii albo całej galerii na określoną kwotę),
 • bilet na spektakl czy inne widowisko kulturowe.
Zobacz wideo Na Dzień Mamy - Lova lava cake (nawet jeśli masz dwie lewe ręce)

Czy tradycyjne prezenty na Dzień Matki to dobry wybór?

Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od charakteru naszej mamy, którą przecież znajmy najlepiej. Są osoby, które lubią od czasu do czasu nowe wyzwania, które są ciekawe świata i takie, które wolą pozostać w swoim "safe zone" i poruszać się w tematach, które dobrze znają. Dla nich na pewno najlepszym wyborem są właśnie tradycyjne prezenty na Dzień Matki, którymi mogą być np.:

 • ramka ze zdjęciami ułożonymi w kolaż, które będą zbiorem wspólnych wspomnień,
 • bukiet kwiatów z kartką okolicznościową,
 • roślina doniczkowa,
 • drobna biżuteria,
 • kubek z dedykacją,
 • deska do krojenia lub inny element sprzętu kuchennego, na którym można wykonać grawerunek,
 • szklanka lub kieliszki z dedykacją,
 • koszulka, fartuszek kuchenny lub inny element odzieży z nadrukiem lub haftem.

Jaki jeszcze może być prezent dla mamy? Oto kolejne inspiracje!

W dzisiejszych czasach jest bardzo wiele możliwości, a ogranicza nas w zasadzie wyłącznie nasza wyobraźnia i zasobność portfela. Część z nich można też wykonać samemu, gdy ma się odpowiednie umiejętności. Pięknym podarunkiem będzie robiona ręcznie samodzielnie lub kupiona od osób zajmujących się rękodziełem, szkatułka na drobiazgi. Jeśli mama dużo pisze, można nabyć zestaw piśmienniczy (pióro i długopis) z monogramem. Jako prezent dla mamy świetnie sprawdzi się też ręcznik z nadrukiem czy wykonana ręcznie świeczka. Można też podarować uroczy brelok z grawerunkiem czy też szlafrok z nadrukiem.

Co kupić mamie w ten wyjątkowy dzień, jeśli lubi prezenty "z jajem"?

Żartobliwy prezent również będzie dobrym pomysłem, jeśli mama należy do osób z ogromnym poczuciem humoru. Nie wszystko przecież musi być na poważnie, a liczy się przede wszystkim pamięć o niej tego dnia. Prezent nie musi być więc drogi, a wyjątkowy, co dla każdego będzie znaczyło co innego. Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Matki będzie np. fartuszek kuchenny, koszulka lub inna odzież z wesołym nadrukiem, dyplom dla super mamy, czy też leżak ogrodowy z żartobliwym tekstem. Co kupić mamie jest więc pytaniem trudnym i łatwym zarazem, na które można dać bardzo wiele odpowiedzi.

Zobacz też: 

Piękne życzenia na dzień mamy. Lista wierszyków i życzeń idealnych do wpisania do laurki na Dzień Matki

Więcej o: