Eurowizja 2023. Loreen przeszła ogromną metamorfozę. Tak wyglądała 19 lat temu

Loreen po raz drugi zatriumfowała podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, tym samym zostając jedyną kobietą, która dwukrotnie wygrała ten konkurs. Szwedzka wokalistka, zachwyca nie tylko talentem, ale szokuje również metamorfozą, którą przeszła od pierwszego castingu w Idolu, w którym wzięła udział w 2004 roku.

67. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji zakończyła się wielkim triumfem Loreen. Reprezentantka Szwecji już drugi raz w karierze skradła serca jurorów i fanów konkursu na całym świecie. Piosenką "Tattoo" zdobyła ogromną przewagę w głosach jurorów. To nie pierwsza statuetka w karierze Loreen. Wokalistka pierwszy raz sięgnęła, po nią w 2012 roku z utworem "Euphoria". Pierwszy występ na Eurowizji był ogromnym przełomem w jej karierze. Swoje pierwsze kroki w karierze muzycznej stawiała jednak znaczenie wcześniej, bo już na początku lat 2000., biorąc udział w szwedzkim "Idolu".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czesław Mozil komentuje wygraną Blanki na Eurowizji

Zwycięzca Eurowizji 2023. Tak wyglądała Loreen 19 lat temu

Szwedzka wokalistka może pochwalić się wieloma sukcesami w branży muzycznej. 39-latka swoją karierę rozpoczynała od udziału w programach muzycznych, typu talent show. W 2004 roku, mając wtedy, 20 lat wzięła udział w castingu i zgłosiła się do szwedzkiego "Idola". W sieci można znaleźć archiwalne nagranie przypominające przygodę Loreen z programem. Prawie dwie dekady temu wokalistka zwracała uwagę naturalnymi, mocno kręconymi włosami, które jakiś czas temu wraz z wydaniem nowego albumu ścięła. Obecnie często występuje w perukach.

 

Kim jest Loreen? Zwyciężczyni Eurowizji może pochwalić się ciekawym życiorysem

Loreen, a właściwie Lorine Zineb Nora Talhaoui, urodziła się w Sztokholmie, lecz wychowywała w Västerås. Po uzyskaniu pełnoletności wokalistka marokańsko-berberyjskiego pochodzenia postanowiła wyjechać do Maroka, gdzie zaczęła rozwijać swoją pasję do muzyki. Po powrocie do Szwecji zaczęła naukę na Akademii Muzycznej w Sztokholmie. Loreen przyznaje, że jej piosenki mają na celu poruszać ważne, społecznie tematy i pobudzać do refleksji. Co więcej, wokalistka jest również mistrzynią jogi i medytacji, a także potrafi biegle posługiwać się czteroma językami obcymi.

Więcej o: