Wyciśnij pastę do zębów na podpaskę. Zapomnisz o powracającym problemie

Zdarza się, że nietypowe połączenia mogą przynieść niesamowite efekty. Tak jest w przypadku zestawienia podpaski z pastą do zębów. Choć w pierwszej chwili wydaje się to być nieprawdopodobne, połączenie tych dwóch rzeczy pomaga pozbyć się jednego problemu.

Zarówno pasta do zębów, jak i podpaska są produktami higienicznymi, które stosujemy na co dzień. Zwykle nie brakuje ich w naszych łazienkach, dlatego śmiało można po nie sięgnąć, gdy chcemy rozwiązać jeden popularny problem. Po dwóch godzinach nie powinno być po nim śladu. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Danuta Martyniuk o darmowych podpaskach i tamponach w szkole. „Kiedyś to było na receptę"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasta do zębów i podpaska. W mig rozwiążą popularny problem

Szczególnie w okresie wiosenno-letnim zwracamy uwagę na to, jak prezentują się nasze stopy. Gdy pogoda zaczyna sprzyjać, częściej odsłaniamy je, nosząc sandały czy klapki. Niektórzy nie czują się komfortowo, odsłaniając stopy z popękaną oraz szorstką skórą. Jak sobie z nią poradzić domowym sposobem? Okazuje się, że w tym celu przyda się zarówno pasta do zębów, jak i podpaska.

Aby pozbyć się szorstkiej i zrogowaciałej skóry na stopach, należy zmiękczyć ją domowym sposobem. W tym celu sięgnij po podpaskę, a na nią nałóż pastę do zębów wraz z odrobiną sody oczyszczonej. Gotową mieszankę wetrzyj w podpaskę, tworząc jednolitą masę, a następnie gotowe kompresy zaaplikuj na stopy. Możesz zabezpieczyć je, zakładając skarpetki i pozostawiając gotowy kompres na dwie godziny. Po tym czasie wystarczy umyć stopy, a po wszystkim zastosować ulubiony krem nawilżający. Taki zabieg można stosować dwa razy w tygodniu, by utrzymać efekt miękkich i zadbanych stóp.

Nietypowe zastosowanie podpaski. Do czego jeszcze się przyda?

Podpaska przydaje się nie tylko podczas miesiączkowania lub do przygotowania pielęgnacyjnego kompresu na stopy. Świetnie sprawdzi się także w przypadku niewygodnych butów. Jeśli masz parę, w której niekomfortowo ci się chodzi, przytnij podpaskę tak, by doskonale się do nich zmieściła i wykorzystaj ją jako wkładki do butów. W przypadku szpilek, które obcierają pięty, wystarczy odciąć niewielki kawałek, a następnie przykleić go do wewnętrznej części butów. Dzięki temu przetańczysz w nich nawet całą noc.

Więcej o: