Tak wyglądała Marilyn Monroe bez makijażu. Ludzie nie wierzą własnym oczom: Jeszcze piękniejsza

Platynowy blond, czerwone usta, kreska na oku i pieprzyk nad ustami to charakterystyczne cechy wyglądu Marilyn Monroe. Okazuje się jednak, że gdy zmywała swój słynny makijaż, wyglądała zupełnie inaczej. Zdania internautów są jednak podzielone: "Lepiej", "No i ikona piękności już nie wydaje się wcale taką ikoną".

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Marilyn Monroe bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych gwiazd filmowych w historii. Uznawana jest za ikonę popkultury oraz seksbombę lat 50. i 60. XX wieku. Znalazła się na szóstym miejscu listy 50. największych aktorek wszech czasów American Film Institute. Marilyn Monroe zmarła w 1962 roku, mając zaledwie 36 lat. Przyczyną miało być przedawkowanie barbituranów i choć jej śmierć została uznana za "prawdopodobne samobójstwo", pojawiło się na ten temat kilka teorii spiskowych. Pomimo jej odejścia, nazwisko Marilyn Monroe stale budzi wiele emocji i inspiruje wiele kobiet, które zastanawiają się, jaki był sekret jej świetnego wyglądu.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Marilyn Monroe bez makijażu. Tak ikona kina wyglądała naprawdę

Jakiś czas temu, na jednym z instagramowych profili pojawiło się czarno-białe zdjęcie Marilyn Monroe, na którym jest bez makijażu. Nie da się ukryć, że w naturalnym wydaniu ikona kina prezentowała się zupełnie inaczej, lecz równie pięknie co w swoim charakterystycznym makijażu. - Widać różnicę? - zapytano.

 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów:

Naturalnie i bardzo ładnie
Jaka ona była śliczna
Wyglądała normalnie, nadal bardzo piękna kobieta
No i ikona piękności już nie wydaje się wcale taką ikoną
Wygląda jak dziewczynka
Jeszcze piękniejsza
Lepiej
Git. Naturalnie, każda kobieta jest piękna
Britney czy to ty?
Wygląda jak Sanah

- pisali. - Gdzie na tym zdjęciu wyparował jej pieprzyk z policzka? - zapytała jedna z osób. - Ona go sobie dorysowywała - odpowiedziała inna.

Jak o swój wygląd dbała Marilyn Monroe?

Platynowy blond nie był naturalnym kolorem włosów Marilyn Monroe. Gwiazda co trzy tygodnie odwiedzała salon fryzjerski, prosząc o "pillow case white" (biel poszewki na poduszkę). Monroe obsesyjnie dbała o swoją cerę, która była podobno stale przesuszona. Dziś podejrzewa się, że przyczyną tego było zbyt częste mycie twarzy. Marilyn Monroe przykładała ogromną uwagę do snu i spała podobno od 5 do 10 godzin dziennie, a w niedziele dawała sobie 2 dodatkowe godziny na rozbudzenie. Regularnie zażywała także lodowych kąpieli twierdząc, że dzięki temu jej skóra jest jędrniejsza i piękniejsza.  

Więcej o: