Zrób jedną rzecz z fuksją na lato. Szybko wypuści nowe pędy i się obsypie kwiatami

Fuksja to niezwykle piękny kwiat, który możemy hodować na balkonie i tarasie. Charakteryzuje się kolorowymi kwiatami i nie jest przesadnie wymagająca w uprawie. Jednak aby stanowiła prawdziwą ozdobę, warto pamiętać o jednej zasadzie.

Fuksja to popularna i niezwykle efektowna roślina doniczkowa, która zachwyca pięknymi kolorowymi kwiatami. Wymaga ona jednak pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyła oczy i gęsto obrodziła w kwiaty. 

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jakie stanowisko lubi fuksja? Nie stawiaj jej w pełnym słońcu

Fuksje charakteryzują się kwiatami w różnych kolorach. Kwitnienie fuksji przypada na okres od kwietnia do października. Wymagają podłoża próchniczego i torfowego, a idealnym miejscem dla tego kwiatu jest stanowisko półcieniste lub cieniste. Roślina potrzebuje częstego podlewania, gdyż lubi wilgotne podłoże, a nieprawidłowe lub nieregularne dostarczanie jej wody sprawi, że kwiaty i liście zaczną więdnąć. Dodatkowo fuksja jest nieodporna na minusowe temperatury, dlatego wymaga zimowania w pomieszczeniu, w którym temperatura oscyluje wokół 8 do 10 stopni Celsjusza, a ponowne wyniesienie do ogrodu nie powinno nastąpić wcześniej niż pod koniec maja.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować fuksję? Pamiętaj o jednej zasadzie, a obrodzi w piękne kwiaty

Warto pamiętać, że fuksja to kwiat wymagający przycinania na wiosnę. Pierwszym etapem jest skrócenie pędów oraz usunięcie uszkodzonych i uschniętych liści. Taki zabieg spowoduje, że nasza roślina podwoi liczbę pędów i będzie rosła znacznie gęściej. Drugim etapem jest regularne usuwanie przekwitających kwiatów i niedopuszczenie do powstania owoców. Jeśli przegapimy moment, kiedy będą się zawiązywać, fuksja będzie miała znacznie mniej kwiatów, ponieważ straci mnóstwo energii na produkcję nasion. 

Więcej o: