Te sześć cech wyróżnia atrakcyjnych ludzi. Nie chodzi wcale o wygląd

Są osoby, które zawsze otaczają się ludźmi i od razu zyskują uznanie nowo poznanych osób. Dlaczego przyciągają innych i co może świadczyć o ich atrakcyjności? Jest sześć głównych cech, które sprawiają, że zyskujemy w oczach drugiego człowieka.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Nie jest tajemnicą, że bycie atrakcyjnym wynika bardziej z osobowości niż z wyglądu. Osoby, które postrzegane są przez innych za ciekawe i przyciągające, mają kilka konkretnych cech. Swoim zachowaniem inspirują i fascynują innych.

Zobacz wideo Sylwia Nowak mówi, o co zapytał ją wujek. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

1. Pewność siebie 

Osoby, które dobrze czują się z tym, kim są, zarażają swoją energią innych. Skupiając się na swoich dobrych cechach i głośno mówiąc o osiągnięciach, tworzą wokół siebie aurę sukcesu. Inni podziwiają je za to, że nie boją się podjąć ryzyka i dążą do celu. Pewność siebie pomaga im korzystać ze wszystkich okazji, jakie pojawiają się w życiu.

2. Otwartość na innych ludzi

Żyjemy w czasach, kiedy wszyscy chcą mówić, a nikt nie chce słuchać. Atrakcyjne osoby są otwarte na drugiego człowieka, potrafią zagłębić się w jego historię i zadawać pytania. Pomimo tego, że same mają wiele do powiedzenia, wiedzą, kiedy milczeć i dać się wygadać swojemu rozmówcy. 

3. Dobroć i chęć pomocy innym

Na atrakcyjność wpływa też dobroć i chęć niesienia pomocy innym. Osoby, które angażują się społecznie, czy to podejmując się wolontariatów, czy po prostu pomagając swoim sąsiadom i osobom ze swojego otoczenia, są doceniane przez innych. Wszyscy chcą być blisko z kimś, na kim można polegać.

4. Poczucie humoru

Duże znaczenie ma też poczucie humoru. Ludzie doceniają tych, którzy mają do siebie dystans i potrafią żartować nawet ze swoich niepowodzeń. Poza tym zawsze przekształcenie kłopotliwej sytuacji w żart jest dobrym rozwiązaniem. Ważne jest jednak, aby we wszystkim zachować umiar. Atrakcyjne osoby wiedzą, kiedy jest czas i miejsce na żarty, a kiedy lepiej ich unikać — np. w czasie poważnych spotkań biznesowych. 

5. Entuzjazm i zaangażowanie

Atrakcyjne osoby nawet jeśli rozmawiają o pomyśle, do którego nie są przekonane, przyjmują go z uśmiechem i otwartą głową. Wiedzą, że entuzjazm może pomóc im wiele osiągnąć, oraz że inni uwielbiają otaczać się ludźmi, którzy nie krytykują, a ewentualnie sugerują własne rozwiązania. Zawsze poważnie podchodzą do propozycji innych.

Więcej o: