Jak rozmnożyć storczyki? Wystarczy 10 minut tygodniowo i przyprawa z kuchennej szafki

Pielęgnacja storczyka często może przyprawiać o frustrację. Delikatne kwiaty bardzo źle reagują nawet na najmniejsze błędy w uprawie. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu uratujesz kwiaty i rozmnożysz je bez większego trudu. Zastosuj te triki, a bujnie zakwitną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozmnożyć storczyki, aby na nowo zakwitły? Okazuje się, że jest to prostsze, niż może się to wydawać. Poznaj banalny trik na wyhodowanie nowych kwiatów. Przytnij je w odpowiedni sposób, a orchidee wypuszczą nowe kwiaty.

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Jak rozmnożyć storczyki? Poznaj najprostsze sposoby na młode kwiaty

Na łodydze storczyka możemy znaleźć kilka zgrubień. To pozostałości po pąkach. Dzięki nim w prosty sposób rozmnożysz kwiaty. Jak z nich skorzystać, aby wyhodować nowe sadzonki? Są na to dwa sposoby. Po przekwitnięciu orchidei utnij ją nad najniższym z pąków. Pozostałą część rośliny, wraz z systemem korzeniowym mocz w misce z wodą. Rób to przez 10 minut raz w tygodniu.

Pamiętaj, aby po każdym nawadnianiu kwiatu pozbywać się nadmiaru płynu z otaczającej go osłonki. Nadmiar wody może mieć zły wpływ na jej rozwój. Stosując ten trik, zobaczysz, że niedługo po ścięciu starych łodyg, roślina wypuści nowe pąki. W ciągu kilku następnych tygodni regularnie sprawdzaj zdrowie storczyka. Kwiaty potrafią być dość "kapryśne". Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące symptomy, od razu dostarcz roślinie niezbędnych składników odżywczych.

Przyprawa pomoże ci rozmnożyć storczyki. Obsyp łodygę, a ochronisz ją przed chorobami

Kolejny sposób na rozmnażanie storczyków korzysta z obciętych wcześniej łodyg. Oba triki zaprezentował znany tiktoker Armen Adamjan, korzystający z nicku creative_explained. Jego filmik z orchideą zebrał ponad 40 tysięcy polubień. W materiale mężczyzna ucina łodygę zaraz nad trzecim pogrubieniem powstałym z pąka. Następnie wrzuca do pojemnika cienką warstwę mchu, po czym skrapla ją wodą.

Uciętą łodygę należy włożyć do cynamonu, a następnie wsadzić do podłoża. Przyprawa ma działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu ochroni roślinę przed różnego rodzaju chorobami. Sadzonkę należy także obsypać korą, a następnie przykryć ją plastikową butelką. Co kilka dni spryskaj młody kwiat wodą. Niedługo później storczyk wypuści korzenie. Gdy je zauważysz, przesadź kwiat do doniczki napełnionej korą. Dzięki temu zdecydowanie szybciej wypuści pierwsze pąki.

Więcej o: